Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 27 lipca

27-07-2018, ostatnia aktualizacja 27-07-2018 07:30

Parkiet

Play: Dla Orange Polska co kwartał tyle samo
Koszty roamingu krajowego, czyli umowy o dostępie do sieci masztów innych operatorów, podpisanej przez P4, operatora sieci Play, z konkurentami to pozycja, której wysokość kwartał temu najbardziej zaskoczyła biura maklerskie. Ile spółka z grupy Play Communications mogła przeznaczyć na ten cel w drugim kwartale?
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801422_Play:_Dla_Orange_Polska__co_kwartal_tyle_samo.html (dostęp płatny)

USA: Facebook rozczarował
Akcje Facebooka traciły na początku czwartkowej sesji w Nowym Jorku 18 proc. Kapitalizacja spółki spadła na otwarciu o 120 mld USD. Wcześniej, w handlu przedsesyjnym, kurs spadał nawet o 24 proc. Inwestorów rozczarowały jego wyniki za drugi kwartał. Ledwo co, bo w środę kurs akcji Facebooka ustanowił nowy rekord.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801433_USA:_Facebook_rozczarowal.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Energetyczny telekom w rękach byłego wiceministra
Projektem budowy sieci telekomunikacyjnej dla energetyki zajmie się m.in. Andrzej Piotrowski, były wiceminister energii, pracujący dziś w państwowej grupie PGE. Od czerwca członkiem zarządu PGE Systemy, spółki z państwowej grupy PGE, jest Andrzej Piotrowski, były wiceminister energii. Odwołany został w marcu, w ramach odchudzania rządu, zarządzonego przez premiera Mateusza Morawieckiego. Od tamtej pory zajmował się społecznym doradzaniem swojemu byłemu szefowi, czyli Krzysztofowi Tchórzewskiemu, ministrowi energii. W czerwcu wygrał konkurs na stanowisko w zarządzie PGE Systemy. Zajmie się budową sieci telekomunikacyjnej pracującej na potrzeby energetyki.
https://www.pb.pl/energetyczny-telekom-rekami-bylego-wiceministra-936005 (dostęp płatny)

XOXO WiFi ułatwia dostęp do sieci
Spółka oferująca mobilny internet w 130 krajach chce otworzyć wypożyczalnię na lotnisku. Zajmie się też sprzedażą routerów. Jedni na urlopie zapominają o pracy, a inni ją sobie wymyślają. Tak było w przypadku Katarzyny Banasiak i Andrzeja Przybyła, młodych łodzian.
https://www.pb.pl/xoxo-wifi-ulatwia-dostep-do-sieci-935987 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common