Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki TK Telekom w 2017 roku: hurt napędził przychody

Urszula Zielińska 24-07-2018, ostatnia aktualizacja 24-07-2018 11:31

144 mln zł przychodu, o 13 proc. więcej niż rok wcześniej odnotował w 2017 roku TK Telekom (Grupa Netii) – wynika ze sprawozdania "kolejowego operatora" złożonego w KRS.

Zysk operacyjny TK Telekom, integrowanego powoli w ramach grupy nowego właściciela, zamknął się sumą 9,46 mln zł (rok temu podobny poziom miała strata), a zysk netto 9,5 mln zł (rok temu operator miał 24,4 mln zł straty netto).

Przychody TK Telekom wzrosły za sprawą segmentu hurtu, którego wpływy wzrosły na tyle, że jego udział w strukturze obrotów firmy skoczył z około 14 proc. udziału w 2016 r. przyrostu skoczył do ponad 32 proc. w roku ubiegłym. TK Telekom realizował też więcej zleceń na rzecz podmiotów powiązanych: ich wartość przekroczyła 6 mln zł.

Z kolei koszty kolejowego operatora spadły. Stało się to głównie za sprawą redukcji zatrudnienia i ograniczenia kosztów IT.

W końcu grudnia 2017 r. TK Telekom zatrudniał 208 osób, podczas gdy rok wcześniej 273.

8 marca br. do zarządu firmy dołączył Tomasz Kołodziejczyk.

Menedżer jest od 2006 roku  związany z Grupą Netia. Początkowo pracował na stanowiskach menedżerskich w strukturach regionalnych, w kolejnych latach odpowiedzialny za sprzedaż w segmencie małych i średnich operatorów (ISP) oraz hurtu krajowego i międzynarodowego.

Od 2016 r. zarządza Departamentem Sprzedaży B2B w Netii, realizując z sukcesami cele operacyjne i strategiczne Spółki. Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania sprzedażą przekłada na praktykę rozwijając w podległych strukturach zaawansowane procesy sprzedaży oraz metodologię zarządzania wynikiem na bazie Net Intake.

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Przeczytaj więcej o:  NETIA , pkp , TK Telekom

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common