Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

W 2017 roku zarząd kosztował Exatela 2,5 mln zł. Skąd ta suma? [nowe]

Urszula Zielińska 20-07-2018, ostatnia aktualizacja 20-07-2018 10:46

2,73 mln zł wynagrodzenia otrzymali w 2017 r. członkowie zarządu i rady nadzorczej Exatela – wynika ze sprawozdania finansowego złożonego przez państwową firmę telekomunikacyjną w Krajowym Rejestrze Sądowym. Suma ta jest o 34 proc. wyższa niż w 2016 r.

Z pominięciem płatności po okresie zatrudnienia i odpraw, w 2017 r. wynagrodzenia zarządu i rady nadzorczej wyniosły 2,34 mln zł, o 60 proc. więcej niż w 2016 r.

Z raportu wynika, że wzrost wynagrodzeń miał miejsce głównie w części dotyczącej zarządu, w którym w ostatnich dwóch latach zachodziły zmiany.

W 2017 r. wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,45 mln zł, podczas gdy rok wcześniej 1,78 mln zł.

Wynagrodzenia dla byłych i obecnych członków rady nadzorczej wypłacone w 2017 r. wyniosły natomiast o 30 tys. zł więcej niż w 2016 r. i zamknęły się sumą 0,28 mln zł.

Exatel nie podaje, ile wyniosło wynagrodzenie poszczególnych osób.

Jak zapewnił w odpowiedzi na nasze pytania Piotr Mierzwiński, rzecznik Exatela wzrost kosztów zarządu o 670 tys. zł widoczny w sprawozdaniu nie oznacza wzrostu wypłacanych wynagrodzeń. - Różnica ta wynika z odpraw wypłacanych dla poprzedniego zarządu, mniejszego uposażenia części zarządu w 2016 roku, zawiązania rezerw na przyszłe wypłaty odpraw z tytułu rozwiązania kontraktów menedżerskich zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) - poinformował rzecznik. Nie podał sum przypisanych poszczególnym elementom.

W ubiegłym roku zarząd był cały czas trzyosobowy. W drugim półroczu Krzysztofa Mateya na stanowisku wiceprezesa zastąpił Marcin Malicki, a całe 12 miesięcy ten organ władzy spółki tworzyli Nikodem Bończa Tomaszewski oraz Rafał Magryś.

W 2016 r. liczebność zarządu była zbliżona. Był przez kilka miesięcy dwuosobowy. Tworzyli go Radosław Woszczyk i Andrzej Tymecki. W maju zarząd został przebudowany. Prezesem został Bończa Tomaszewski, dołączył do niego Magryś, a rada oddelegowała do zarządu Mateya.

W 2017 r. Exatel wypracował 413 mln zł przychodu (wzrost o 11 proc. rok do roku), miał 26 mln zł straty operacyjnej i 20 mln zł straty netto.

Przeczytaj więcej o:  exatel , Nikodem Bończa Tomaszewski

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common