Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 20 lipca

20-07-2018, ostatnia aktualizacja 20-07-2018 07:30

Gazeta Wyborcza

Ultimatum dla AirBnB
AirBnB ma czas do końca sierpnia na przedstawienie Komisji Europejskiej planu dostosowania się do unijnych regulacji. Cios zadał Kraków i 14 europejskich miast, które zwróciły się o uregulowanie rynku najmu krótkoterminowego.
http://wyborcza.pl/7,155287,23692379,krakow-przeciwko-airbnb-komisja-europejska-stawia-spolce-ultimatum.html (dostęp płatny)

Uberwojna cenowa
Taxify walczy z Uberem o pasażerów i kierowców. Za ich wojnę płacą giganci rynku finansowego, technologii i branży motoryzacyjnej. Taksówkarze mogą najwyżej przyglądać się jej z boku.
http://wyborcza.pl/7,156282,23666059,uberwojna-cenowa-zobacz-kto-doplaca-za-twoje-przejazdy.html (dostęp płatny)

Facebook walczy z nawoływaniem do przemocy
FB zablokuje takie posty nie czekając na zgłoszenia internautów. Nowe, właśnie opublikowane zasady nazwane zostały "Polityką w stosunku do szkód powodowanych w realnym świecie". 
http://wyborcza.pl/7,156282,23691107,facebook-automatycznie-zablokujemy-tresci-wzywajace-do-przemocy.html (dostęp płatny)

Parkiet


Cyfrowy Polsat: Sferia: różne warianty finansowania 800
Sferia, spółka zależna z grupy Cyfrowy Polsat, ujawniła w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawozdanie finansowe za 2017 rok. Same wyniki nie są tak interesujące jak dodatkowe informacje zawarte w raporcie. Sferia dość szczegółowo opisuje stan sporów sądowych toczących się głównie z powództwa konkurencji przed sądami w Polsce, a dotyczących ugody z rządem zawartej przez udziałowców (spółki Juvel i Bithell Zygmunta Solorza), na mocy której uzyskała dostęp do bloku pasma 800 MHz pierwsza na rynku
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801238_Cyfrowy_Polsat:_Sferia:_rozne_warianty_finansowania_800.html (dostęp płatny)

Inea z Playem oraz Tauron zdominowały konkurs o dotacje
Wehikuły Fibee zgarnęły prawie 1,2 mld zł unijnych pieniędzy. Dzięki temu wielkopolska sieć Inea zaistnieje także w innych częściach kraju. Prawie 1,64 mld zł na 1,94 mld zł dostępnych dotacji ze środków UE do budowy sieci szybkiego dostępu do internetu w Polsce wygrały firmy w rozstrzygniętym w czwartek trzecim konkursie zorganizowanym przez Centrum Operacyjne Polska Cyfrowa. Największym beneficjentem rozdania jest grupa Inea wspierana przez P4, właściciela Playa. Wehikuły Fibee I i Fibee IV (P4 ma w nich mniejszościowy udział) uzyskały prawie 1,2 mld zł wsparcia. Drugim pod tym względem beneficjentem jest kontrolowana przez Skarb Państwa Grupa Tauron, której spółka Tauron Obsługa Klienta zdobyła około 187 mln zł wsparcia.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801241_Inea_z_Playem_oraz_Tauron_zdominowaly_konkurs_o_dotacje.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common