Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 19 lipca

19-07-2018, ostatnia aktualizacja 19-07-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Grupa Lagardere wyszła z Radia Zet ze sporą dywidendą
Z ubiegłorocznych zysków dwóch największych rozgłośni w Polsce ich właściciele zainkasowali w sumie 90 mln zł. Dywidendę niemal dwukrotnie wyższą od zysku netto w 2017 r. pobrała na pożegnanie francuska grupa Lagardere z Grupy Eurozet.
S. A4

Ograniczyć dominację Google'a
Organ wykonawczy UE nałożył na amerykańską firmę rekordowo wysoką karę - 4,3 mld euro. Powód? Łamanie zasad konkurencji.
S. A13

Programistom może być trudniej o 50-proc. koszty
Twórca nie odliczy podwyższonych kosztów uzyskania przychodu, jeśli prawa do utworu, który stworzył od początku należały do pracodawcy - stwierdził dyrektor KIS.
S. B3

Płatności za pomocą BLIK są nieopodatkowane
Elektroniczna usługa, która pozwala wpłacić gotówkę na konto za pomocą aplikacji mobilnej jest zwolniona z VAT - orzekł wczoraj WSA w Warszawie. Chodziło o spółkę oferującą popularny system płatności mobilnych (BLIK), za pomocą którego można m.in. błyskawicznie zrealizować międzybankowy przelew. Usługa jest już dostępna w wielu polskich bankach i - jak podała sama spółka - w 2017 roku 6,1 mln użytkowników wykonało w ten sposób 33 mln transakcji.
S. B3

Podział tantiem szybszy i przejrzysty
Tabele wynagrodzeń za korzystanie z utworów będą zatwierdzane w procedurze administracyjnej, a nie - jak było do tej pory - cywilnoprawnej. Wchodząca dziś w życie ustawa o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i pokrewnymi ma przede wszystkim wdrożyć do polskiego prawa unijną dyrektywę 2014/26/UE, co nasz kraj powinien zrobić już dwa lata temu. (...) Przy okazji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło zmienić zasady zatwierdzania tabel wynagrodzeń.
S. B5

 

Gazeta Wyborcza


Kolosalna kara dla Google'a
Komisja Europejska nałożyła na giganta z USA karę 4,3 mld euro za nadużywanie dominującej pozycji na rynku - wymuszał na producentach smartfonów lepszą pozycję swojej wyszukiwarki i przeglądarki Chrome.
S. 2, 10

Smartfon pobił seks
Więcej się uczą, mniej piją, wolą rodzinę niż przyjaciół, a zamiast randkować siedzą na czasie - brytyjskie nastolatki są coraz rozsądniejsze. Dlatego też spada coraz bardziej liczba nastoletnich ciąż. Dorasta tzw. rozsądne pokolenie.

S. 9

Bunt pracowników Amazona
Pracownicy Amazona strajkują, a klienci wściekają się na problemy z zamówieniami. "Zgłaszają się z owrzodzeniami, skarżą się na skrajne wyczerpanie, stany depresyjne" - mówi o pracownikach Amazona poznański lekarz.
S. 10

W Polsce byli nawet przed Google'm
Historia jak z Ameryki. Trzej koledzy z podwórka od podstaw zbudowali firmę, która dziś króluje w polskim internecie. To 350 tys. firm i kilka milionów ludzi, którym home.pl zapewnia funkcjonowanie w cyfrowym świecie.
S. 12

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common