Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 18 lipca

18-07-2018, ostatnia aktualizacja 18-07-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

T-Mobile ze światłowodem od Orange
W poniedziałek dwa z największych telekomów w Polsce podpiszą umowę o dostępie do sieci szerokopasmowej. Po kilku miesiącach negocjacji Orange i T-Mobile dochodzą w końcu do porozumienia. Jeśli transakcja zyska aprobatę rady nadzorczej pierwszej ze spółek, w poniedziałek telekomy podpiszą umowę, która da T-Mobile dostęp do sieci światłowodowej Orange.
S. A9

Zatrzymać falę fake newsów
Jest w końcu pierwszy efekt zapowiedzi Komisji Europejskiej w sprawie walki z dezinformacją w sieci. Wczoraj Bruksela zaprezentowała kodeks postępowania dla firm technologicznych, który ma im pomóc powstrzymać falę fake newsów.
S. B1

Czas na internet rzeczy
Ministerstwo Cyfryzacji chce zidentyfikować bariery dla rozwoju technologii. W tym celu powołuje specjalną grupę roboczą.
S. B4

Numer 112 będzie dostępny dla niepełnosprawnych
Wczoraj rada ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu "Dostępność plus", który będzie realizowany w latach 2018-2025.
S. B11

Parkiet


NewConnect: Passus zadebiutował
Nawet o kilkaset procent w porównaniu z kursem odniesienia ustalonym na 5,07 zł chciał rosnąć we wtorek kurs akcji informatycznej firmy Passus, która zadebiutowała tego dnia na NewConnect. Do zamknięcia tego wydania „Parkietu" inwestorzy nie zawarli jednak żadnej transakcji i nie ustalono rynkowej wartości grupy. Przy kursie 5,07 zł (cena w ostatniej emisji o wartości około 1,3 mln zł) i uwzględniając przyjęty w ub.r. akcyjny program motywacyjny, kapitalizacja Passusa to około 10,5 mln zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801159_NewConnect:_Passus_zadebiutowal.html (dostęp płatny)

KNF będzie blokować strony internetowe
Wraca pomysł blokowania stron internetowych firm działających bez licencji, głównie na rynku forex. „Parkiet" dotarł do stanowiska UKNF w tej sprawie.  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przy okazji prac nad strategią rozwoju rynku kapitałowego opracowywaną w Ministerstwie Finansów zaproponował m.in. rozwiązania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa inwestorów na rynku kapitałowym.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801172_KNF_bedzie_blokowac_strony_internetowe.html (dostęp płatny)

Puls Biznesut

Pożyczki i granty dla firm na szybszą sieć

Prawie miliard złotych ma popłynąć z instrumentów zwrotnych do maluchów z branży cyfrowej. Nie zabraknie też dotacji na małe projekty informatyczne.  W obecnej perspektywie unijnej wymogi konkursów programu Polska Cyfrowa (POPC) są bardziej rygorystyczne niż w poprzedniej siedmiolatce. Surowsza jest też ocena wniosków. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR) nie waha się rozwiązywać umów z przedsiębiorcami, którzy nie realizują postawionych przez resort celów. W ofercie POPC są nie tylko dotacje dla małych i średnich graczy z branży telekomunikacyjnej, ale również preferencyjne pożyczki. Ich pula wynosi prawie 1 mld zł.
https://www.pb.pl/pozyczki-i-granty-dla-firm-na-szybsza-siec-935213 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common