Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Instytut Łączności z większą stratą

Urszula Zielińska 17-07-2018, ostatnia aktualizacja 17-07-2018 17:29

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało najnowsze sprawozdanie finansowe nadzorowanego przez ten resort Instytutu Łączności Państwowego Instytutu Badawczego.

W 2017 roku Instytut Łączności PIB zanotował nieco niższe przychody ze sprzedaży niż w roku 2016 oraz pogłębił generowane straty. Przy 19,3 mln zł przychodu (spadek z 20,06 mln zł rok wcześniej) IŁ, kierowany przez Jerzego Żurka wykazał 2,75 mln zł straty operacyjnej (ponad 1,8 mln zł w 2016 r.) oraz 2,82 mln zł straty netto.

W 2016 r. IŁ miał przy tym sporo wyższe niż w ubiegłym roku tzw. "pozostałe przychody operacyjne" (a co za tym idzie także przychody ogółem) ponieważ korzystał z 12,5 mln zł dotacji z funduszy strukturalnych.

W 2014, jak i 2015 roku, gdy również korzystał z dotacji z funduszu strukturalnego, Instytut był na małym plusie.

Ubiegłoroczna strata netto zostanie pokryta z funduszu statutowego. Zgodnie z przepisami, mogłaby zostać pokryta z funduszu rezerwowego, ale ponieważ IŁ od lat jest pod kreską został on wyczerpany.

Audytor badający sprawozdanie instytutu nie zgłosił do niego zastrzeżeń.

Przeczytaj więcej o:  Instytut Łączności , Jerzy Żurek , ministerstwo cyfryzacji

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common