Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Vectra przejęła kontrolę nad SGT

Urszula Zielińska 17-07-2018, ostatnia aktualizacja 17-07-2018 16:35

Vectra, druga pod względem liczby abonentów telewizja kablowa w kraju kupiła 66,5 proc. akcji spółki SGT, właściciela marki Jambox, pod którą oferuje pakiet kanałów płatnej telewizji małym operatorom dostępu do internetu (ISP), należącej wcześniej do Grupy 3S.

Według Telko.in, cena za akcję SGT wyniosła 34,89 zł (73,3 mln zł za 100 proc. kapitału).

Zdaniem Vectry, współpraca kapitałowa zwiększa szanse na szybszy rozwój w obu spółkach. - Inwestycja w SGT to dla nas kontynuacja inwestycji w segment b2b, w którym dzięki synergiom z pozyskanymi spółkami pomagamy im samodzielnie szybko rosnąć – zapewnia cytowany w komunikacie Tomasz Żurański, prezes Vectry.

– Dzięki tej transakcji nasza grupa kapitałowa wzmocni się także o kompetencje IPTV, co tworzy dodatkowy potencjał - dodaje.

- SGT, choć kapitałowo mocno związana z Grupą 3S, od początku działania miała swoją autonomię i operacyjnie funkcjonowała pod własną marką. Liczyliśmy się z tym, że znajdzie swojego inwestora, niezależnie od pozostałych spółek grupy - twierdzi Jacek Groyecki, prezes i współwłaściciel Grupy 3S.

Vectra deklaruje, że SGT nie zmieni nazwy, będzie także bez zmian świadczyć klientom usługi telewizyjne pod marką JAMBOX. Prezesem pozostaje piastujący tę funkcję 11 rok Bartłomiej Czardybon.

Do rady nadzorczej SGT zamiast Jacka Groyeckiego i Rafała Batora (z Enterprise Investors) wejdą mec. Maciej Kurek oraz Albert Kuźmicz.

SGT współpracuje z 287 ISP, za sprawą których dociera z usługą telewizji IPTV pod marką JAMBOX do ponad 55 tys. abonentów.

Mniejszościowy pakiet akcji SGT należy do ISP.

Przeczytaj więcej o:  Jambox , sgt , vectra

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common