Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Sieci mobilne

Folx kończy działalność. Co z użytkownikami?

Urszula Zielińska 17-07-2018, ostatnia aktualizacja 17-07-2018 15:58

Wirtualny operator mobilny wymyślony przez pracowników Playa i sprzedany udziałowcom telekomu jesienią kończy działalność. Nie zdążył zdobyć wielu użytkowników, ale i tak stanowią oni okazję dla innych operatorów.

Przenoszenie numerów komórkowych od operatora do operatora wytraciło impet. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim kwartale tego roku liczba użytkowników, którzy się na to zdecydowali była o 8 proc. niższa niż przed rokiem. Telekomy deklarują, że nie rezygnują ze specjalnych ofert dla osób chcących zmienić operatora. Jest okazja, aby sprawdzić, na ile ich oferta jest atrakcyjna dla wymagającej grupy użytkowników, lubiących innowacje i nietypowe strategie.

Szansa na przejęcie kilku tysięcy klientów
12 lipca wirtualna sieć komórkowa Folx.com, stworzona przez pracowników sieci Play i finansowana przez około rok przez założycieli tego operatora, przestała sprzedawać usługi i ogłosiła, że kończy działalność.

Dlaczego - oficjalnych wieści na razie brak. Nieoficjalnie słychać, strumień przychodu Folx.com okazał się zbyt cienki, a szanse, że ktoś odkupi MVNO małe. Gdy Folx.com startował jego menedżerowie zapowiadali współpracę z Uberem przy dystrybucji kart SIM i wyjście za granicę. Z naszych informacji wynika, że współpraca z Uberem zaplanowana była szerzej. Gdy jednak firma ta zaczęła mieć problemy prawne w Polsce i Unii Europejskiej rozmowy przestały się toczyć.

To wszystko oznacza, że klienci MVNO, często posiadający charakterystyczny – bo należący do pierwszych z puli zaczynającej się na 450 – numer telefonu, będą szukać najlepszej dla siebie oferty.

Z rozmowy z jedną z takich osób wynika, że ostatnim miesiącem, w którym będzie można wydłużyć aktywność numeru, będzie sierpień. Czy telekomy podejmą specjalne działania, aby przejąć klientów Folx.com, trudno wyrokować. Na razie próbują się dowiedzieć, jak liczne jest to grono.

Na podstawie liczby numerów przenoszonych do Folx.com przez pierwsze miesiące br. można szacować, że baza jego klientów liczy maksymalnie kilka tysięcy. W samym II kw. br. do Folx.com przeniesionych zostało „na czysto” 365 numerów.

Przygotowania specjalnej akcji kierowanej do użytkowników Folx.com nie wyklucza Virgin Mobile Polska czy też Orange Polska. Wojciech Jabczyński, rzecznik tej ostatniej firmy, mówi, że operatorowi zależy na każdym kliencie.
Niewykluczone jest, że o użytkowników Folx.com, często płacących co miesiąc, a rzadko korzystających z numeru, zawalczy sam Play, na infrastrukturze którego działa MVNO.

Co dziś telekomy mają w ofercie dla przenoszących numer? Minęły już czasy, gdy komórkowi gracze kusili przenoszących numer na przykład premią w postaci kilkuset złotych. Dziś standardowy bonus, mający zachęcić użytkownika do zmiany, to kilka miesięcy użytkowania telefonu za darmo.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  Folx , mvno , P4 , play , sieci mobilne

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common