Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 17 lipca

17-07-2018, ostatnia aktualizacja 17-07-2018 07:30

Gazeta Wyborcza

Sztucznie inteligenty i całkowicie głupi
Henry Kissinger, wielki strateg, polityk i dyplomata ma 95 lat. Jego myśli krążą wokół przyszłości ludzkości, nowoczesnych technologii i zagrożeń dla demokracji. Obawia się, że maszyny mogą zacząć manipulować ludźmi.
S.  2-3 Dodatek "Więcej Świata"

Wśród iluzjonistów
O sztucznej inteligencji mówią wszyscy. Podnieceni przechodzimy samych siebie. Wśród specjalistów mnożą się jednak głosy, aby spuścić z tonu. To, czy roboty kiedykolwiek zyskają świadomość pozostaje niejasne. Ale już teraz można na nich zarobić.
S. 4-5 Dodatek "Więcej Świata"

Wyzysk rodem z Amazona
W czasie, gdy majątek Jeffa Bezosa rośnie w zastraszającym tempie część amerykańskich pracowników Amazona staje w kolejce po bony żywnościowe.
S. 24 Dodatek "Więcej Świata".

Dziennik Gazeta Prawna

Rejestry na celowniku hakerów
System Rejestrów Państwowych od działania którego zależy praca urzędów był 12 czerwca celem cyberataków na wielką skalę - dowiedział się DGP. Przez to niemal przez cały dzień nie można było m.in. zarejestrować samochodu, ani się zameldować. (...) - Ktoś chciał wykorzystać sytuację i w momencie ogłoszenia awarii rozpoczęły się ataki hakerskie typu DDos na wielką skalę, by system zdestabilizować - mówi wysoki rangą urzędnik ministerstwa cyfryzacji.
S. A5

Widzowie odpłyną z TVP po gwizdku
Pod względem oglądalności mundial był dla telewizji publicznej sukcesem. Od kilku do kilkunastu milionów widzów przed telewizorami - taki jest dla TVP bilans zakończonego mundialu w Rosji.
S. A7

Bruksela stawia ultimatum AirBnb
Najpopularniejsza na świecie platforma z ofertami krótkoterminowego wynajmu mieszkań wprowadza użytkowników w błąd co do kosztów noclegów - uznała Komisja Europejska.
S. A8

Rząd zamierza cenzurować internet
Ministrowie finansów, infrastruktury, zdrowia i cyfryzacji. Prezes UOKIK, szefowie KNF i sanepidu będą mogli zablokować Polakom dostęp do stron WWW. Oczywiście w trosce o praworządność. Oferowanie gier hazardowych przez nielegalnych bukmacherów. Oferowanie usług przejazdu bez odpowiedniej licencji (Uber i jemu podobne). Handel dopalaczami i lekami niedopuszczonymi do obrotu w Polsce. Sprzedaż produktów przez sklepy internetowe, które oszukały konsumentów. (...) Można wyliczać bez końca. Niebawem wszelkie domeny, za pośrednictwem których oferowane są nielegalne produkty lub usługi mają zostać zablokowane. S. B4

Parkiet

Atende: ożywienie, ale nie wszędzie
Sprzedaż usług abonamentowych pokryje ponad połowę kosztów stałych – zapowiada zarząd. Atende jest jednym z faworytów analityków w sektorze IT. DM mBanku podkreśla, że spółka jest notowana z ponad 30-proc. dyskontem do mediany firm porównywalnych. Zdaniem analityków Atende ma potencjał do zwiększenia tegorocznego zysku netto o ponad 20 proc.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801131_Atende:_ozywienie_ale_nie_wszedzie.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common