Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 16 lipca

16-07-2018, ostatnia aktualizacja 16-07-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Jak GRU knuło przy wyborach w USA
Hakerzy wywiadu wojskowego wysyłali e-maile ze złośliwymi linkami, przechwytywali uderzenia w klawisze i buszowali po dyskach. Od ponad roku FBI prowadzi śledztwo dotyczące mieszania się Rosjan w wybory w 2016 r. i wreszcie są efekty: akt oskarżenia wobec 12 oficerów wywiadu wojskowego GRU, zamieszanych w sprawę włamania na konta pocztowe i sieć komputerową Partii Demokratycznej.
S. A3

Siła młodych firm leży w ich determinacji
Typowym założycielem start-upu wcale nie jest student,  a duże korporacje wcale nie chcą zjadać tych małych. Prelegenci konferencji "Jak umiejętnie zarządzać start-upem" radzili jak radzić sobie na rynku i obalali stereotypy.
S. A7

Publiczni nadawcy stracą miliony
Działalność misyjna, finansowana z abonamentu, nie jest działalnością gospodarczą. Z tego powodu Polskie Radio i TVP odliczą mniej VAT. To efekt czwartkowych wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie regionalnych rozgłośni Polskiego Radia w Olsztynie.
S. B3

MF pyta o uwagi do cyfrowych sprawozdań
Do 23 lipca można zgłaszać swoje propozycje dotyczące cyfrowych sprawozdań, a do 30 lipca w sprawie uproszczeń w VAT.
S. B3

Rząd odświeży internetowe strony urzędów
Ministerstwo Cyfryzacji szykuje informatyczną rewolucję na portalach administracji publicznej. Zamierza wprowadzić jednolity standard dostępności stron, serwisów i aplikacji mobilnych, który umożliwi korzystanie z nich osobom starszym i niepełnosprawnym. To zaś będzie wiązało się z przebudowaniem i zaktualizowaniem więcej niż połowy stron administracji.
S. B9

Parkiet

AB SA: Gracze i Windows ratują pecety
Nie widać końca trwającego od kilku lat spadkowego trendu na rynku komputerów. Jak pokazują najnowsze dane firmy analitycznej Gartner, globalny popyt na pecety, zarówno stacjonarne, jak i notebooki, w 2018 r. spadnie o ponad 4 proc. To oznacza, że w br. na rynek trafi aż o 9 mln mniej tych urządzeń niż w 2017 r. Do 2020 r. sprzedaż ma stopnieć o 24 mln egzemplarzy. O kryzysie nie może być jednak mowy. Zbigniew Mądry, członek zarządu AB, krajowego dystrybutora IT, twierdzi, że w Polsce nie widać wcale tak dużych spadków w sektorze PC, jak w innych krajach. Jak tłumaczy, analizy i wyniki sprzedażowe spółki wskazują, że zainteresowanie sprzętem stacjonarnym nie spada, a trend ten powinien się utrzymać. To realny scenariusz, bo prognozy PMR Research przewidują, iż polskie firmy chcą w 2018 r. zwiększyć wydatki na IT.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801105_AB_SA:_Gracze_i_Windows_ratuja_pecety.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common