Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Komisja Europejska zgodziła na przejęcie UPC przez T-Mobile w Austrii

Urszula Zielińska 09-07-2018, ostatnia aktualizacja 09-07-2018 18:56

Komisja Europejska w poniedziałek przyzwoliła na przejęcie, za sprawą którego na austriackim rynku dojdzie do powstania operatora konwergentnego w rozumieniu połączenia biznesów telewizji kablowej i sieci komórkowej. Tamtejsze UPC zostanie przejęte przez T-Mobile w transakcji ogłoszonej jeszcze w 2017 r., ale zgłoszonej KE do rozpatrzenia w maju tego roku.

Komisja nie postawiła kupującemu żadnych warunków, choć niemiecka grupa była gotowa iść na ustępstwa i przedstawiła swoje propozycje Brukseli.

Jak czytamy w informacji prasowej, KE stwierdziła że liczba rynków, na których obecne są obie firmy jest niewielka, a wpływ transakcji na nie będzie również nieznaczący. Według Komisji, nie można mówić o bliskiej konkurencji produkty operatorów - szerokopasmowego dostępu stacjonarnego i mobilnego dostępu do internetu.

Decydenci podnieśli także, że nowy organizm będzie doświadczał nadal znaczącej konkurencji ze strony dawnego monopolisty A1 i Drei należącego do Hutchisona.

Jak pisaliśmy, UPC Austria zostało wycenione w transakcji na 1,9 mld euro. To wartość przedsiębiorstwa (czyli udziałów i długu). Jak podkreślał w grudniu Liberty Global, właściciel UPC, to prawie 11-krotność skorygowanych planowanych na ten rok operacyjnych przepływów gotówkowych największej austriackiej kablówki, lub 34-krotność tegorocznych wolnych przepływów gotówkowych. DT zaś operował mnożnikiem EV/EBITDA (bierze pod uwagę szacowaną EBITDA w 2018 r.), którego poziom określa na 6,8x.

Przeczytaj więcej o:  austria , Komisja Europejska , T-Mobile , upc

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common