Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Ericsson i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna szykują się na 5G

Marta Rzeźnicka 10-07-2018, ostatnia aktualizacja 10-07-2018 18:02

Ericsson i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowały o liście intencyjnym na temat współpracy przy przygotowaniach do wdrożenia technologii 5G. Planują szkolenia, które mają zwiększyć świadomość oraz nadać kierunek innowacjom tak, aby przełożyły się na komercyjne wdrożenia.

Ponadto, przy współpracy ze szwedzką grupą, ŁSSE i Startup Spark zapowiadają kontynuację kooperacji w ramach akceleratora S5. Jak podano, będzie on wspierał podmioty gospodarcze w budowie koncepcji rozwiązań biznesowych lub technologicznych opartych o 5G, a następnie w pozyskaniu finansowania na ich realizację.

Jak informuje Marek Michalik, prezes zarządu ŁSSE, pracownicy tej spółki przeszli już  szkolenie przeprowadzone przez Ericssona.

To, że Łódź będzie miejscem testów 5G zakłada strategia przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Przeczytaj więcej o:  5G , ericsson , Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common