Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wanda Buk wiceministrem, Karol Okoński ministrem

Marta Rzeźnicka 10-07-2018, ostatnia aktualizacja 10-07-2018 17:04

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o zmianach w ścisłym kierownictwie resortu. Podsekretarzem stanu została dotychczasowa dyrektor w Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Wanda Buk. Sekretarzem stanu został zaś Karol Okoński, dotychczas podsekretarz ministerstwa.

Karol Okoński, funkcję podsekretarza stanu pełnił od 20 czerwca 2016 roku. Jest wiceprzewodniczącym Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji (KRMC) oraz Przewodniczącym Rady Architektury przy KRMC. Jak podaje resort, jego domeną są skomplikowane projekty integracyjne oraz procesy zarządzania zmianą i cyklem wytwórczym oprogramowania.Szefuje on komitetom sterującym szeregu kluczowych projektów Ministerstwa Cyfryzacji, między innymi Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, e-Dowodu, Węzła Krajowego i Transgranicznego, Otwartych Danych, Systemu Rejestrów Państwowych.

Ukończył wydział zarządzania i ekonomii Politechniki Gdańskiej (2001) z tytułem magistra inżyniera. Doświadczony menadżer projektów i programów zajmujący kierownicze stanowiska w sektorze usług doradczych, bankowości, usługach pocztowych i administracji publicznej. W latach 2001-2012 był zaangażowany w liczne projekty IT z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Accenture, a następnie pełnił rolę dyrektora IT w Poczta Polska Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP.

Wanda Buk jest zaś z wykształcenia prawnikiem: ukończyła wydział prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego, wydział francuskiego prawa biznesowego w Universite de Poitiers.  Według Telko.in podlegać jej będzie telekomunikacja. W 2017 r. zdobyła tytuł adwokata. Jest również absolwentką Międzynarodowych Stosunków Militarnych w Akademii Sztuki Wojennej, Europejskiej Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz organizowanego przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harwarda - prestiżowego programu Leadership Academy for Poland. Rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuki Wojennej.

Pracowała w kancelariach prawnych. Jedną z nich była GWW, założona przez Piotra Woźnego, byłego już wiceministra cyfryzacji, który obecnie u boku premiera Mateusza Morawieckiego zajmuje się smogiem.

Buk zasiada w radach nadzorczych: NASK 4 Innovation, NUV i Solid Invest.

wsp. - ziu

Przeczytaj więcej o:  CPPC , dotacje , internet , polska cyfrowa , POPC , Wanda Buk

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common