Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki przenoszenia numerów komórkowych w II kw. 2018 r.

Urszula Zielińska 06-07-2018, ostatnia aktualizacja 06-07-2018 18:50

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki przenoszenia numerów komórkowych (MNP) w II kwartale 2018 roku. Podobnie jak w I kwartale br. widoczny jest spadek ogólnej liczby numerów przenoszonych z sieci do sieci o około 8 proc. rok do roku.

Dane są podobne do tych sprzed kwartału także pod innymi względami.

Drugi kwartał z rzędu ujemny bilans przenosin zanotowała sieć komórkowa Play należąca do grupy Play Communications, czyli wieloletni lider MNP. Tym razem jej bilans jest dużo słabszy niż po pierwszych trzech miesiącach br. i strata wynosi 14,5 tys. numerów (w I kw. br. było to około 1 tys.).

Na minusie jest - także ponownie - Orange Polska, którego bilans to ponad 20 tys. utraconych numerów (tu też strata jest większa - kwartał temu wynosiła 18,6 tys.).

Dodatnim wynikiem w II kw. br. mogły cieszyć się sieci telekomunikacyjne tworzące Grupę Cyfrowy Polsat. Według naszych szacunków, przy założeniu, że nie było między nimi wymiany użytkowników, pozyskały na czysto około 6 tys. numerów. Liczba ta uwzględnia stratę marki Cyfrowy Polsat i zyski brandów Polkomtela, Aero2, Sferii, Netii, Dialogu oraz Internetii. Nie obejmuje natomiast wyniku wirtualnego operatora Premium Mobile, w którym znaczący pakiet udziałów ma Zygmunt Solorz, założyciel Cyfrowego Polsatu, a sama platforma jest udziałowcem mniejszościowym.

Premium Mobile był w minionym kwartale liderem przenosin pod względem bilansu: przybyło mu 13,5 tys. numerów.

Trzeba przy tym przypomnieć, że Play jest operatorem infrastrukturalnym o największej liczbie wirtualnych operatorów korzystających z jego sieci i nadal klienci zdobywani przez spółki Netii przyczyniają się pośrednio do poprawy jego wyników.

W omawianym okresie dodatni bilans przenosin spośród MVNO Playa odnotowały też: Nc+, Vectra, Inea, Mobile Vikings, czy Folx.

Na minusie była zaś Virgin Mobile Polska, której opcję zakupu posiada Play.

W sumie, według naszych obliczeń wirtualni gracze na sieci Playa pozyskali na czysto ponad 7 tys. numerów.

Przeczytaj więcej o:  mnp , Orange , play , Plus , Premium Mobile , T-Mobile , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common