Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Grupa Tauron zdobyła blisko 70 mln zł dotacji na sieć internetu

Urszula Zielińska 06-07-2018, ostatnia aktualizacja 06-07-2018 09:49

Spływają kolejne wyniki trzeciego konkursu na budowę sieci szerokopasmowego dostępu do internetu w ramach 1. Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

O pierwszych czterech obszarach, na których Centrum Projektów Polska Cyfrowa wyłoniło zwycięzców pisaliśmy tutaj.

W czwartek CPPC przedstawiło listę wyników poszerzoną o rezultaty dla kolejnych siedmiu obszarów. Tym samym pula wsparcia przyznana spółkom Fibee należącym do Grupy Inea i P4 (operator Play) przekroczyła 385 mln zł, a liczba obszarów, na których zbudować mają sieć, powiększyła się do siedmiu. Dochodzą: dwa obszary lubelskie oraz radomski (część B).

Na trzech obszarach sieć zbudować ma spółka z grupy Tauronu - Tauron Obsługa Klienta. Otrzyma około 70 mln zł wsparcia do inwestycji na obszarach rybnickim, oświęcimskim i wałbrzyskim (część A).

Obszar tarnowski  (część A) przypadł Zicom Infrastruktura (dotacja to około 60 mln zł).

Dziś spodziewane są kolejne rezultaty konkursu.

Przeczytaj więcej o:  CPPC , POPC , tauron

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common