Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

CPPC zawiadomi prokuraturę o oszustwie w konkursie o dotację

Urszula Zielińska 06-07-2018, ostatnia aktualizacja 06-07-2018 09:46

Podrobioną promesą bankową posłużyła się firma telekomunikacyjna, starając się o dotację z funduszy UE - dowiadujemy się. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z uczestników rozstrzyganego konkursu o dotacje do budowy sieci internetu skieruje Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC).

– Firma posługiwała się podrobioną promesą bankową. Odkryliśmy to, ponieważ każdy tego typu dokument weryfikujemy we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Oczywiście podmiot, który postąpił w ten sposób, zostanie wykluczony z konkursu. Zawiadomimy też prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – mówi Wanda Buk, dyrektor CPPC, nie zdradzając nazwy firmy.

CPPC jest w trakcie rozstrzygania trzeciego już konkursu na dotacje do budowy internetu. Jest w nim do wzięcia ok. 1,94 mld zł z programu operacyjnego „Polska cyfrowa" zasilanego przez Unię Europejską.

Przeczytaj więcej o:  CPPC , dotacje , internet , polska cyfrowa , POPC , Wanda Buk

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common