Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 6 lipca

06-07-2018, ostatnia aktualizacja 06-07-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Pod kontrolą komputera
Sztuczna inteligencja coraz częściej profiluje i ocenia ludzi w internecie. To droga do nowego podziału społeczeństwa.
S. A20-A21

Gazeta Wyborcza

Prawdy i mity o memach i linkach
Bruksela wstrzymała do września prace nad dyrektywą o prawie autorskim. Wywołuje ona ogromne emocje, zarówno wśród firm, jak i internautów. Wyjaśniamy, czego faktycznie ma dotyczyć. Za wstrzymaniem prac było 318 eurodeputowanych, przeciw 278, a 31 się wstrzymało. Wobec tego budząca emocje propozycja dyrektywy będzie głosowana plenarnie we wrześniu. Apelowały o to instytucje pozarządowe ostrzegając, że obecny kształt dyrektywy grozi wolnościom w internecie. Firmy medialne apelują o wprowadzenie zmian, bo bez nich, rynek mediowy pozostanie bezbronny wobec zmieniających się modeli konsumpcji treści online.
S. 14

Parkiet

Cyfrowy Polsat: Sferia wnioskuje o rezerwację
Sferia, spółka należąca w 51 proc. do Grupy Cyfrowy Polsat, dysponująca blokiem cennych częstotliwości z zakresu 800 MHz, wystąpiła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z wnioskiem o przedłużenie rezerwacji – dowiedział się „Parkiet". Rezerwacja Sferii uzyskana w 2013 roku na mocy kontrowersyjnej ugody udziałowców tej spółki (głównym jest wehikuł Zygmunta Solorza) z polskim rządem wygasa w grudniu. Grupa Cyfrowy Polsat długo zwlekała z deklaracją, czy wystąpi o przedłużenie rezerwacji.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800874_Cyfrowy_Polsat:_Sferia_wnioskuje_o_rezerwacje.html (dostęp płatny)

Rynek gier komputerowych rośnie. Tempo nadaje Azja
Światowa Organizacja Zdrowia uznała uzależnienie od gier za chorobę. Zdaniem ekspertów branży to jednak nie zaszkodzi – dalej będzie mocno zwiększać wartość. Polski kawałek tortu to już ponad 2 mld zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800868_Rynek_gier_komputerowych_rosnie_Tempo_nadaje_Azja.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Synektik zrobotyzuje polską chirurgię
Giełdowa spółka została wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci. W Polsce są dwa, ale może być dużo więcej.
https://www.pb.pl/synektik-zrobotyzuje-polska-chirurgie-934136 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common