Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 5 lipca

05-07-2018, ostatnia aktualizacja 05-07-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Netia skarży się Komisji Europejskiej na UKE w sprawie Orange
Według UKE na rynku hurtowej odsprzedaży abonamentu telefonii stacjonarnej jest konkurencja, choć większość telekomów uważa inaczej. Działania Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) mogą mieć znacząco szkodliwy wpływ na konkurencyjność rynku – alarmuje Netia w adresowanym do Komisji Europejskiej (KE) piśmie, do którego dotarł DGP. To reakcja na fakt, że polski urząd postanowił uwolnić spod swojej regulacji jeden z rynków telekomunikacyjnych. Działa zatem zgodnie z duchem zaleceń KE, tyle że – według większości operatorów – regulacje są konieczne.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/1162537,komornicy-pytaja-o-samochody-dluznikow-cepik.html (dostęp płatny)

Papierowa batalia o CEPiK: Komornicy pytają o samochody dłużników
Rządowi informatycy nie radzą sobie z odpowiadaniem na pytania komorników o samochody, jakie mają dłużnicy.  Komornicy, którzy chcą sprawdzić, czy i ile pojazdów mają dłużnicy, pytają o to Centralny Ośrodek Informatyki (COI), nadzorujący bazę Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. ‒ Są dni, gdy przyjeżdżają do nas całe ciężarówki wypełnione papierami od kancelarii komorniczych ‒ narzekają pracownicy COI.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/1162537,komornicy-pytaja-o-samochody-dluznikow-cepik.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

Minister cyfryzacji optymistą ws. pasma
Przy obowiązujących w Polsce przepisach dotyczących nadajników operatorów komórkowych telekomy nie będą mogły efektywnie wykorzystywać częstotliwości przeznaczonych dla sieci 5G w ośrodkach miejskich – uważają analitycy Boston Consulting Grup. W czwartek w Ministerstwie Cyfryzacji odbędzie się prezentacja ich raportu. BCG uważa, że użytkownicy sieci w Polsce ponoszą skutki nadmiernie wyśrubowanych norm już dziś – jako że mobilny internet w Polsce jest najwolniejszy w Europie. Spotkanie w MC najprawdopodobniej zainicjuje szerszą branżową dyskusję na ten temat. Z punktu widzenia telekomów jest ona istotna o tyle, że poluzowanie norm pozwoli im ograniczyć nakłady inwestycyjne. Zdaniem niektórych nawet o 70–80 proc.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800840_Minister_cyfryzacji_optymista_ws_pasma.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common