Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 4 lipca

04-07-2018, ostatnia aktualizacja 04-07-2018 07:30

Parkiet

Cyfrowy chce zarobić na europejskiej piłce
Grupa Cyfrowy Polsat jest w tym roku wyjątkowo aktywna na rynku kapitałowym. Ale nie tylko tutaj. Zaczyna monetyzację praw do transmisji Ligi Mistrzów, próbując zwiększyć średni przychód z opłat od abonentów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800813_Cyfrowy_chce_zarobic_na_europejskiej_pilce.html (dostęp płatny)

Protekcjonizm zniechęca do przejęć
Narastający protekcjonizm i gospodarczy nacjonalizm doprowadziły do pierwszego od pięciu lat spadku liczby transgranicznych fuzji. Jak podała w opublikowanym we wtorek raporcie firma analityczna Mergermarket, wartość fuzji i przejęć ogłoszonych na świecie w I półroczu br. wyniosła 1,94 bln USD, o...
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800822_Protekcjonizm_zniecheca_do_przejec.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu


Visa: jesteśmy otwarci na wszystkie fintechy
Potraficie wypracowywać wspólne rozwiązania, które służą wszystkim uczestnikom rynku. Tego brakuje bankom w wielu innych krajach — mówi Jonathan Vaux, executive director, innovation and partnerships, Visa. (Partnerem publikacji jest Visa)
https://www.pb.pl/visa-jestesmy-otwarci-na-wszystkie-fintechy-933935 (dostęp płatny)

Na garnuszku u robota
Wymieranie zawodów nie jest niczym nowym. Ale obecnie budzi wśród pracowników bardzo dużo obaw, bo następuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Robotyzacja i automatyzacja mocno zmienią obecny rynek pracy, ale nie nastąpi to zbyt gwałtowne. W perspektywie najbliższych dwóch lat tylko 10 proc. pracodawców z 20 tys. przebadanych na potrzeby raportu „Skills Revolutions 2.0” firmy Manpower planuje zmniejszyć zatrudnienie w związku z postępującą cyfryzacją. 86 proc. zamierza utrzymać obecny poziom zatrudnienia lub — w wielu przypadkach — nawet go zwiększyć.
https://www.pb.pl/na-garnuszku-u-robota-933924 (dostęp płatny)

Ubezpieczyciele bez kompetencji cyfrowych
Jedynie 38 proc. pracowników firm z sektora ubezpieczeniowego twierdzi, że ma wystarczające możliwości rozwoju zawodowego w zakresie cyfryzacji — wynika z badania spółki HRK. https://www.pb.pl/ubezpieczyciele-bez-kompetencji-cyfrowych-933922 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common