Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 3 lipca

03-07-2018, ostatnia aktualizacja 03-07-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna


Płatność przez internet jest poza kasą fiskalną
Jeśli klient płaci za usługę za pomocą internetowej aplikacji, przysługuje zwolnienie z rejestracji sprzedaży w kasie fiskalnej – potwierdził dyrektor KIS. Pytanie zadała spółka handlująca paliwami oraz innymi towarami i usługami na stacjach benzynowych.  S. B3

 

 

Puls Biznesu


Zygmunt Solorz kusi akcjonariuszy Elektrimu
Miliarder wykłada 136 mln zł na pakiet akcji Elektrimu, który pozwoliłby mu wycisnąć opornych drobnych akcjonariuszy.
https://www.pb.pl/zygmunt-solorz-kusi-akcjonariuszy-elektrimu-933803 (dostęp płatny)

 

iFun4all ma zastrzyk gotówki z Redmond
Spółka, który w połowie czerwca podpisała z Microsoftem umowę na produkcję gry, już otrzymała pierwsze płatności. Notowana na NewConnect spółka iFun4all i Mixer, platforma streamingowa należąca do Microsoftu, przed dwoma tygodniami ogłosiły, że pracują wspólnie nad grą, w której wykorzystany zostanie m.in. nowatorski mechanizm rozgrywki. Krakowska spółka już pozytywnie odczuwa efekty tej współpracy.
https://www.pb.pl/ifun4all-ma-zastrzyk-gotowki-z-redmond-933800 (dostęp płatny)

BoomBit zaparkuje na giełdzie
Producent gier mobilnych, znany z symulatorów parkingowych, przygotowuje się do oferty publicznej, której wartość może przekroczyć 100 mln zł.
https://www.pb.pl/boombit-zaparkujena-gieldzie-933799 (dostęp płatny)

E-sklepy zatańczą, jak klient zagra
Współczesny konsument chce kupować szybko, bezpiecznie i mieć do wyboru wiele kanałów sprzedaży. Handlowcy nie mają wyjścia, muszą dopasować się do tych oczekiwań.
https://www.pb.pl/e-sklepy-zatancza-jak-klient-zagra-933791 (dostęp płatny)

 

Rzeczpospolita

 

Ekscytująca przyszłość branży komputerowej
Maszyny kwantowe wychodzą z etapu badań laboratoryjnych. Komputery kwantowe bazują na rozwiązaniach rodem z pracowni naukowych fizyków i nie jest łatwo wyjaśnić, na czym polega ich działanie. W tym systemie inaczej podchodzi się do obliczeń, koncepcja bazuje na fizyce kwantowej.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1380175-Ekscytujaca-przyszlosc-branzy-komputerowej.html (dostęp płatny)

Komputery stacjonarne zostały skreślone dużo za wcześnie
Odwrócenie trendów na polskim rynku sprzedaży kategorii IT.  Zdanych firmy GfK wynika, że w okresie od października 2017 r. do końca kwietnia 2018 r. sprzedaż kategorii IT spadła 2,3 proc. w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Ta informacja nie oddaje jednak wszystkich zmian w popycie, a tych jest całkiem sporo. Sprzedaż komputerów przenośnych spadła bowiem 4,7 proc., tablety straciły aż niemal 11 proc. Zatem kategorie, które miały dyktować rynkowe trendy, są w odwrocie, a w przypadku tabletów to już raczej zdecydowana droga w dół.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1380172-Komputery-stacjonarne-zostaly-skreslone-duzo-za-wczesnie.html (dostęp płatny)

Możliwości urządzeń kwantowych są w zasadzie nieograniczone
W komputerach zwiększymy moce obliczeniowe i zejdziemy na poziom atomowy – mówi Joseph Reger, chief technology officer w Fujitsu na region EMEA.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1380176-Mozliwosci-urzadzen-kwantowych--sa-w-zasadzie-nieograniczone.html (dostęp płatny)

Producenci cenami walczą o udziały rynkowe
Konkurencja na globalnym rynku komputerowym ciągle jest bardzo mocna. Globalny rynek komputerowy najlepsze lata ma już raczej za sobą, choć trudno o jednoznaczne prognozy. Z informacji serwisu Statista wynika, że szczyt dostaw komputerów można było zaobserwować w latach 2011–2012, kiedy to czołowi producenci kwartalnie dostarczali na rynek ponad 90 mln urządzeń.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1380173-Producenci-cenami-walcza-o-udzialy-rynkowe.html (dostęp płatny)

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common