Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 2 lipca

02-07-2018, ostatnia aktualizacja 02-07-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Wiadomość tekstowa zamiast ustawy
Jeszcze w lipcu – o ile zajdzie taka konieczność – część z nas otrzyma SMS-a ostrzegającego przed zbliżającym się zagrożeniem pogodowym (burzą, trąbą powietrzną itp.). To efekt porozumienia, jakie Ministerstwo Cyfryzacji podpisało z głównymi operatorami komórkowymi. Na razie system będzie działać w skali wojewódzkiej, co oznacza, że jeśli zagrożeni będą np. mieszkańcy Płocka, to podobne ostrzeżenie od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) odczytają mieszkańcy np. Warszawy. Z czasem komunikaty mają trafiać do węższych grup obywateli. Uruchomienie usługi (koszty jej funkcjonowania wezmą na siebie operatorzy) ma uchronić mieszkańców przed powtórką z zeszłego roku. Wtedy to – między 11 a 12 sierpnia – przez trzy województwa (pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie) przetoczyła się gwałtowna nawałnica, która – oprócz ogromnych strat liczonych w setkach milionów złotych – przyczyniła się do śmierci sześciu osób.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1158643,usprawnienie-systemu-wczesnego-ostrzegania.html (dostęp płatny)

Wyborcza.pl

Niby tylko Proso, ale jednak nie okruchy. Xiaomi wyrosło na tanich smartfonach, teraz idzie po miliardy
Za kilka dni Xiaomi, przez lata postrzegane jako "chińska podróbka Apple", zadebiutuje na giełdzie. Chce zebrać podczas IPO ponad 6 mld dol. Można stawiać proso przeciwko jabłkom, czy im się uda. "Proso" - to oznacza chińska zbitka XiaoMi. Choć według Lei Juna, który firmie szefuje od jej powstania, to bardziej wieloznaczna nazwa. "Xiao" to buddyjska myśl, według której "pojedyncze ziarno ryżu Buddysty jest tak wielkie jak góra". W połączeniu z "Mi" od "mobilność", nazwa ta ma dawać jasny sygnał: oto firma, która zbuduje swoją wielkość od małego ziarenka, bazując właśnie na nowych technologiach.
http://wyborcza.pl/7,156282,23602623,niby-tylko-proso-ale-jednak-nie-okruchy-xiaomi-wyroslo-na.html (dostęp płatny)

Parkiet

"Made in China 2025”, czyli dlaczego USA biją w Chiny
Chińska strategia zdobycia dominacji w kluczowych sektorach technologicznych jest też groźna dla Polski. http://archiwum.parkiet.com/artykul/800759_„Made_in_China_2025”_czyli_dlaczego_USA_bija_w_Chiny.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common