Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

ATM w sierpniu wypłaci akcjonariuszom blisko 90 mln zł

Urszula Zielińska 30-06-2018, ostatnia aktualizacja 30-06-2018 16:22

89,4 mln zł dywidendy, 2,46 zł na akcję wypłaci ATM, jeden z największych operatorów centrów przetwarzania danych w Polsce – zdecydowało zwyczajne walne zgromadzenie spółki.

Obradujące w piątek zwyczajne walne zgromadzenie ATM, którego akcjonariat zdominowany jest przez Grupę MCI i fundusz ATP FIZ AN należący do spadkobierców Tadeusza Czichona, wbrew propozycji zarządu, zdecydowało o wypłacie gigantycznej jak na tę firmę dywidendy.

Spółka zaledwie w czwartek poinformowała o pozyskaniu 265 mln zł kredytów na refinansowanie zadłużenia oraz m.in. finansowanie dywidendy. Zarząd ATM postulował wcześniej, aby firma nie dzieliła się zyskami z akcjonariuszami. Jednak, zdaniem Sławomira Koszołko, prezesa ATM, wypłata dla akcjonariuszy nie wpłynie na realizację planów firmy.

- Wyniki spółki które widać w raportach opublikowanych za 2017 rok i pierwszy kwartał 2018 pokazują zdolność spółki do generowania gotówki. Dodatkowo umowa kredytowa podpisana wczoraj przez spółkę pokazuje jasno, że poza sfinansowaniem wypłaty dywidendy spółka posiada też możliwość dalszego finansowania inwestycji i rozwoju - odpowiedział na jedno z naszych pytań prezes ATM.

Nie chciał natomiast, rozmawiać o ewentualnych zmianach właścicielskich w firmie. Fundusz MCI odmówił nam komentarza zarówno na pytanie o powody, dla których wnioskował o tak dużą dywidendę, jak i na pytanie o to, czy rozważa sprzedaż firmy.

Do wypłaty dojdzie relatywnie szybko. Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 10 sierpnia, a termin wypłaty to 17 sierpnia – postanowiło ZWZ. W wolnym obrocie (poza kontrolą największych akcjonariuszy) na giełdzie jest 3,8 proc. kapitału ATM.

100 proc. akcji wartych jest na GPW 322 mln zł.

Przeczytaj więcej o:  atm , centra przetwarzania danych , wyniki ATM

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common