Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 28 czerwca

28-06-2018, ostatnia aktualizacja 28-06-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Co z PCC od starych transakcji bitcoinami? MF: będzie dobrze
Fiskus nie powinien pobierać wstecz podatku od umów sprzedaży i zamiany wirtualnych pieniędzy – uważa Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. To jedna z uwag zawartych w piśmie konsultacyjnym do projektu rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru od czynności cywilnoprawnych.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1153580,co-z-pcc-od-starych-transakcji-bitcoinami.html (dostęp płatny)

Wątpliwości co do opłat za zakup biletów do kina przez internet

Czy właściciel kina może żądać od konsumenta, który kupuje bilet za pośrednictwem sieci, więcej pieniędzy niż w kinowej kasie? "Opłata internetowa nosi znamiona niedozwolonej manipulacji (…) Z uwagi na fakt, że płatność elektroniczna jest w tym wypadku dla sprzedawcy bardziej opłacalna, opłata jawi się jako absurd" - przekonywała posłanka PO Lidia Gądek w interpelacji skierowanej do ministrów cyfryzacji, finansów, kultury oraz sprawiedliwości. 
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1153614,czy-kino-moze-zadac-wiecej-pieniedzy-przez-internet-niz-w-kasie.html (dostęp płatny)

Parkiet

Wspólna oferta Cyfrowego Polsatu i Netii groźna dla konkurentów?
Dziesięć dni liczy sobie wspólna komercyjna oferta grupy Cyfrowy Polsat i Netii kierowana do mieszkańców miast. W tym czasie akcje Orange Polska mocno potaniały. Czy akcjonariusze tej firmy mają powody do zmartwień?
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800667_Wspolna_oferta_Cyfrowego_Polsatu__i_Netii_grozna_dla_konkurentow.html (dostęp płatny)

T-Bull: Rusza oferta publiczna
W środę kurs spółki T-Bull się nie zmieniał i wynosił 61,5 zł. W rozpoczętej właśnie ofercie publicznej inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje po cenie maksymalnej wynoszącej 60 zł. Zapisy potrwają do 11 lipca. Następnego dnia poznamy liczbę oferowanych walorów (maksymalna to 100 tys.) oraz ich cenę. Z kolei zapisy w transzy dla dużych graczy odbędą się w dniach 13–17 lipca.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800672_T-Bull:_Rusza_oferta_publiczna.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common