Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 27 czerwca

27-06-2018, ostatnia aktualizacja 27-06-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

UKE analizuje. Operatorzy jeszcze poczekają na dostęp do kabli konkurencji
Z regulacji przygotowywanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej ucieszy się każdy, kto ma w domu możliwość korzystania tylko z jednego operatora płatnej telewizji lub stacjonarnego internetu. Ucieszy się też wielu operatorów niewpuszczanych przez konkurencję do budynków, które udało jej się wcześniej okablować. Ale szybko to nie nastąpi. 
http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1152216,dostep-operatorowplatnej-telewizji-do-kabli-konkurencji.html (dostęp płatny)

Rosnąca siła Netfliksa i transatlantycka panika
Europejscy nadawcy zawiązują porozumienia, a amerykańskie koncerny medialne szykują przejęcia – wszystko po to, by nie dać się pożreć. Giełdowa kapitalizacja amerykańskiego serwisu streamingowego Netflix na nowojorskiej giełdzie wynosiła na koniec ubiegłego tygodnia 178,7 mld dol. Od miesiąca spółka jest najwyżej wycenianą firmą medialną, po zdetronizowaniu Disneya wartego obecnie na giełdzie 158 mld dol. Nic więc dziwnego, że ten ostatni, walcząc o swoją pozycję, stara się przelicytować operatora kablowego Comcast w wyścigu o przejęcie od Ruperta Murdocha rozrywkowej części 21st Century Fox, obejmującej m.in. studio filmowe oraz prawa do takich filmów jak „Avatar” czy „X-Men”. Disney dogadał się z Murdochiem jeszcze w końcu ub.r. Miał zapłacić 52,4 mld dol. – część w akcjach, część jako przejęcie długu. Ale pojawił się konkurent: wiosną br. Comcast zaproponował Murdochowi 60 mld dol. Żeby go przebić, zdeterminowany Disney wykłada teraz 71,3 mld dol.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1152213,pozycja-netflixa-na-rynku.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

UKE przygląda się ofertom internetu
Urząd Komunikacji Elektronicznej, opublikował pierwsze sprawozdania z badania czy najwięksi polscy operatorzy telekomunikacyjni wypełniają przepisy rozporządzenia o tzw. otwartości sieci internetu. Wprawdzie UKE nie stwierdził uchybień, ale ostrzegł, że „istnieją kwestie, które będą wymagały weryfikacji".
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800643_UKE_przyglada_sie_ofertom_internetu.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common