Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki 3. konkursu 1. Osi POPC już w lipcu

Urszula Zielińska 14-06-2018, ostatnia aktualizacja 14-06-2018 10:56

Operatorzy starający się o 1,94 mld zł dotacji do budowy sieci szerokopasmowych mogą spodziewać się szybkiej oceny wniosków. Za dwa, trzy tygodnie pierwsze rezultaty, a do końca lipca łączne wyniki, trzeciego konkursu o dotacje na budowę sieci szerokopasmowego dostępu do internetu chce ogłosić Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Taki harmonogram przedstawiła w rozmowie z nami Wanda Buk, dyrektor CPPC.

Zarówno dla operatorów startujących w konkursie, jak i tych, którzy tym razem tego nie zrobili, to istotna informacja. Oznacza, że CPPC chce relatywnie szybko podać wyniki i podpisać umowy z beneficjentami. To także sygnał, że telekomy powinny przemyśleć alokację zasobów i materiałów, dbając o nie zawczasu.

Jak pisaliśmy, o blisko 2 mld zł dotacji w konkursie nie wystartował tym razem Orange Polska – największy beneficjent poprzednich dwóch konkursów.

Spółka założona przez Ineę i Play złożyła wnioski na wszystkie 33 obszary wskazane przez organizatora.

Z Grupą Inea kontrolowaną przez fundusz Macquarie konkuruje też Nexera, joint venture Nokii i funduszu Infracapital.

Wnioski o dotacje złożyła także Grupa Tauron, która chciałaby budować światłowodową sieć dostępową na swoich obszarach dystrybucji energii.

W sumie – jak podawało już CPPC – w konkursie wystartowało 28 podmiotów, spośród których 8 to podmioty duże, a 20 małe i średnie przedsiębiorstwa telekomunikacyjne. Na jeden obszar wpłynęły średnio trzy aplikacje.

Operatorzy zobowiązali się podłączyć do sieci szybkiego internetu minimum 678 tys. gospodarstw domowych, więcej, niż zakładał rząd.

Przeczytaj więcej o:  dotacje , internet , POPC , Wanda Buk

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common