Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Oficjalnie: Orange i mBank kończą współpracę przy Orange Finanse

Urszula Zielińska 18-06-2018, ostatnia aktualizacja 18-06-2018 17:42

Projekt Orange Finanse będzie działać tylko do końca roku. Telekom ma w planach własny bank.

W marcu pisaliśmy, że twórcy usługi Orange Finanse – Orange Polska i mBank – przymierzają się do zakończenia współpracy. Teraz to już oficjalna wiadomość.

Firmy podały w poniedziałek, że porozumiały się i z końcem roku zakończą trwającą cztery lata współpracę przy tym projekcie bankowości mobilnej.

W jej ramach mBank zapewniał licencję i ofertę bankową, a Orange dbał o jej własną mobilną odsłonę oraz jej marketing, uzyskując wynagrodzenie za pozyskanie klienta i sprzedaną usługę.

Telekom zapewnił, że rozstanie następuje z jego inicjatywy, ponieważ zamierza prowadzić biznes mobilnej bankowości w inny sposób. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, nie ujawnia, czy chodzi o to, aby wprowadzić do Polski bank należący do strategicznego inwestora telekomu – Orange Bank – ale wynika po trosze z komunikatu spółki.

„Zarząd obecnie pracuje nad nowym modelem biznesowym w tym obszarze, który najlepiej będzie spełniał potrzeby klientów i przyczyni się do tworzenia wartość dla Orange Polska. Nowy model biznesowy będzie wspierany przez kompetencje i doświadczenie Grupy Orange" – czytamy.

Z Orange Finanse korzysta ponad 430 tys. klientów. Jak poinformował Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku, wszystkie funkcje aplikacji pozostają bez zmian, a docelowo rachunki, depozyty i kredyty aktywnych klientów zostaną przeniesione na główną platformę mBanku.

Przeczytaj więcej o:  mbank , Orange Finanse , Orange Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common