Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Cyfrowy Polsat inwestuje w sieć i rozpędza LTE do 600 Mb/s

Marta Rzeźnicka 22-06-2018, ostatnia aktualizacja 22-06-2018 09:45

Grupa Cyfrowy Polsat, właściciel sieci Plus, podała, że we współpracy z Nokią wdrożyła kolejne rozwiązania w technologii LTE Advanced.

W Białymstoku, mieście, gdzie grupa Zygmunta Solorza prowadzi testy swojej sieci, połączone zostały cztery pasma, agregując w sumie 55 MHz. Dzięki temu, jak podaje grupa, oraz za sprawą zastosowania modulacji 256 QAM oraz technologii MIMO 4x4 na częstotliwości 2600 MHz, prędkość pobierania danych w testowanej sieci komercyjnej grupy przekroczyła 600 Mb/s. Możliwości sięgają zaś 750 Mb/s - podał Cyfrowy Polsat.

Do testów wykorzystano smartfony Huawei (Mate 10 Pro, P20 i P20 Pro) i Samsung S9. Z kolei na technologicznym zapleczu pracowała nowa platforma fińskiej grupy Nokia - Nokia AirScale.

Grupa Zygmunta Solorza przyznaje, że zamierza zastosować platformę na skalę masową w swojej sieci, co w przyszłości pozwoli jej na wprowadzenie technologii 5G. Zakres prac obejmuje sprzęt, oprogramowanie, a także usługi wdrożeniowe. Kosztu modernizacji nie podano.

Zleceniodawca liczy, że dzięki temu ograniczy koszty energii. Jak czytamy w komunikacie, potencjalnie oszczędności te mogą sięgać 60 proc.

Grupa przedstawiła też obecny zasięg sieci LTE Advanced w podziale na jej możliwości według liczby miejscowości.

Nie podano wielkości miejscowości,  więc nie wiadomo, co oznacza to dla populacji.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , LTE Advanced , nokia , Plus , Polkomtel , prędkość LTE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common