Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Play podtrzymuje tegoroczny cel rozbudowy sieci

Marta Rzeźnicka 22-06-2018, ostatnia aktualizacja 22-06-2018 09:20

Operator sieci Play poinformował, że liczba jego własnych nadajników sięgnęła 6 tysięcy. Telekom, który w lutym przedstawił plan rozbudowy infrastruktury o około tysiąc w 2018 r., podtrzymuje te założenia.

Informacja ta oznacza, że od lutego sieć telekomu urosła o około 254 tys. nadajniki. "Ambitny cel na rok 2018, czyli wybudowanie ponad 1000 nadajników jest realizowany zgodnie z planem, mimo, że proces inwestycyjny w Polsce jest dużym wyzwaniem dla operatorów. Inwestycje konsekwentnie obejmują zarówno miasta, jak i tereny wiejskie, co pozwoli zwiększyć zasięg w ujęciu terytorialnym i w 2020 roku osiągnąć ogólnokrajowe pokrycie" - podał operator.

Sześciotysięczny nadajnik został uruchomiony na stadionie Korony Kielce i wyposażony jest we wszystkie częstotliwości, będące w posiadaniu operatora.

Firma przekonuje, że przyspieszyła z budową sieci, a każda z powstających stacji jest zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

 

Przeczytaj więcej o:  BTS , P4 , play , sieci komórkowe

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common