Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 22 czerwca

22-06-2018, ostatnia aktualizacja 22-06-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Cyberbezpieczeństwo na ostatniej prostej. Młodsza siostra RODO nadciąga cichym lotem
(…) Termin implementacji dyrektywy NIS do krajowych porządków prawnych minął 9 maja 2018 r. Polska go nie dotrzymała. Projekt rodzimej ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa od samego początku powstawał bowiem w bólach i atmosferze konfliktu – o czym donosiły media branżowe. Oficjalnie odpowiadało za nią Ministerstwo Cyfryzacji, ale resort obrony narodowej nie ukrywał, że tematykę cyberbezpieczeństwa chciałby mieć u siebie. A i inne resorty też chciały dorzucić swoje trzy grosze.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1145088,ustawa-o-systemie-cyberbezpieczenstwa-w-polsce-uzupelniajaca-rodo-trafia-do-sejmu.html (dostęp płatny)

 

Parkiet


Producenci gier nieprzerwanie płyną na giełdę
GPW rozważa stworzenie nowego indeksu branżowego. Jest jednak problem z dominacją CD Projektu.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800529_Producenci_gier_nieprzerwanie_plyna_na_gielde.html (dostęp płatny)

 

Analiza techniczna bitcoina: Próba odbicia notowań od strefy wsparcia
Pogorszenie nastrojów na rynkach akcji wywołane przez prezydenta Donalda Trumpa trochę pomogło kryptowalucie. Zbiegło się to w czasie z zejściem notowań do strefy wsparcia 7000–6000 USD. Kurs wrócił nad krótkoterminową linię trendu spadkowego i podszedł pod górną granicę wspomnianej strefy. Na razie jednak brakuje technicznych argumentów za trwalszym odbiciem i perspektywy w szerszym ujęciu czasowym wciąż są spadkowe.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800512_Analiza_techniczna_bitcoina:_Proba_odbicia_notowan_od_strefy_wsparcia.html (dostęp płatny)

Najważniejsze kryptonewsy tygodnia
Akon wyemituje własną kryptowalutę | Piosenkarz o senegalskich korzeniach oznajmił to światu w poniedziałek na Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności w Cannes. Jego cyfrowy pieniądz będzie się nazywał Acoin. – Myślę, że blockchain i crypto mogą być zbawicielem dla Afryki pod wieloma względami – mówił Akon. Co więcej, muzyk dostał od prezydenta Senegalu 2000 akrów ziemi i buduje tam Akon Crypto City, w którym oczywiście będzie można płacić jego kryptowalutą.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800511_Najwazniejsze_kryptonewsy_tygodnia.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common