Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Głosowanie wierzycieli Hawe Telekom trwa

Urszula Zielińska 21-06-2018, ostatnia aktualizacja 21-06-2018 12:53

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja prawna głosowania wierzycieli Hawe Telekomu, spółki zależnej Mediatela. Chociaż w kwietniu zarządca HT Wiesław Ostrowski wezwał ich do oddania głosów nad propozycjami przedstawionymi przez radę wierzycieli i zarząd w terminie do 25 maja, głosowanie trwa.

Formalną datą jego zakończenia jest obecnie 11 lipca. Jak pisaliśmy, najpierw rada wierzycieli cofnęła swoje propozycje, a w tym tygodniu zrobił to zarząd Hawe Telekomu, który notabene już raz propozycje zmieniał.

Jak przekonuje Paweł Paluchowski, prezes zarówno Hawe Telekomu, jak i Mediatelu, cofnięcie propozycji to reakcja na decyzję rady, którą zarząd "odebrał pozytywnie".

– Sanacja to postępowanie mediacyjne – mówi Paluchowski i twierdzi, że liczy na wspólnie wypracowane propozycje.

„Ich ostateczna forma będzie zależeć od efektów rozmów, które obecnie prowadzimy z różnymi interesariuszami spółki" – czytamy zaś w komunikacie Mediatelu.

Choć sytuacja jest kuriozalna, głosowanie wierzycieli trwa. Jaki będzie jego wynik – trudno zgadnąć, bo wierzyciele mogą zmieniać zdanie. Według naszych informacji do 12 czerwca głosy oddała połowa z nich.

Agencja Rozwoju Przemysłu nie odpowiedziała nam do tej pory na pytania, co sądzi o ostatnich działaniach zarządu.

Wcześniej, gdy rada wierzycieli cofnęła propozycje, ARP powiadomiła nas, że nie głosowała za tą uchwałą.

Z Orange Polska, którego spółka zależna TP Teltech jest jednym z większych wierzycieli HT, usłyszeliśmy, że w tej sytuacji uważa głosowanie za bezprzedmiotowe.

 

Przeczytaj więcej o:  arp , hawe , hawe telekom , Orange , TP Teltech

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common