Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 21 czerwca

21-06-2018, ostatnia aktualizacja 21-06-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Rosyjskie platformy umożliwią kręcenie filmów za bitcoiny
Cinematix zakłada, że minimalny budżet filmu to 500 tys. dol. Wirtualną walutą Cinematix jest cinx. Zaczynając zbiórkę na nowy film, ustala się minimalną wielkość inwestycji, która wystarczy na rozpoczęcie zdjęć. Użytkownicy platformy zobaczą informację o filmie, tworzącej go ekipie i zarys scenariusza. Projekty będą też oceniane przez ekspertów. Kto chce zainwestować w daną produkcję, wpłaci na nią dowolną liczbę jednostek kryptowaluty. Jeśli film nie osiągnie założonego pułapu finansowania, pieniądze zostaną zwrócone. Jeśli natomiast zostanie nakręcony, trafi do kin i przyniesie zyski, posiadacze cinksów będą uczestniczyli w ich podziale. Na pomysł platformy wpadł finansista Ilja Zibariew… http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1143793,rosyjskie-platformy-umozliwia-krecenie-filmow-za-bitcoiny.html (dostęp płatny)

Od zagranicznych zakupów przez internet jest podatek od czynności cywilno-prawnych
Zakup towarów przez internet ma miejsce w Polsce, jeśli tu mieszka osoba składająca ofertę – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. To oznacza, że kupujący musi od takiej transakcji zapłacić 2-proc. podatek od czynności cywilnoprawnych.
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/53608,21-czerwca-2018/64728,Gazeta-Prawna/667741,Od-zagranicznych-zakupow-przez-internet-jest-podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych.html (dostęp ograniczony)

 

Parkiet

 

Mediatel, Orange: Głosowanie wierzycieli trwa
Coraz bardziej komplikuje się sytuacja prawna głosowania wierzycielki Hawe Telekomu. Chociaż w kwietniu zarządca HT Wiesław Ostrowski wezwał wierzycieli do oddania głosów nad propozycjami przedstawionymi przez radę wierzycieli i zarząd do 25 maja, głosowanie trwa.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800473_Mediatel_Orange:_Glosowanie_wierzycieli_trwa.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common