Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 20 czerwca

20-06-2018, ostatnia aktualizacja 20-06-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Bez PCC od handlu bitcoinami
Obrót walutami wirtualnymi będzie zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych zgodnie z najnowszym projektem rozporządzenia Ministra Finansów. Jest to jednak tymczasowe rozwiązanie wciąż trudnej do uregulowania kwestii kryptowalut.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1141412,sprzedaz-kryptowalut-podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

South China Moring Post: Zmarł prezes Casio
Kazuo Kashio, jeden z czterech braci, którzy założyli koncern Casio, zmarł w wieku 89 lat w Tokio. Był on od 1988 r. prezesem Casio Computer Co., gdzie przejął stery po swoim starszym bracie Tadao. Jego wielkim osiągnięciem było spopularyzowanie na całym świecie kieszonkowych kalkulatorów Casio Mini oraz zegarków G-Shock. W połowie lat 90. doprowadził zaś do przełomu na rynku aparatów cyfrowych, wyposażając je w ekran pozwalający na przeglądanie zdjęć. Kazuo Kashio uważał, że jego firma cały czas musi definiować się na nowo.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800036_South_China_Moring_Post:_Zmarl_prezes_Casio.html (dostęp płatny)

Wojna handlowa z technologią w tle
Ostatnie dni przyniosły eskalację czynników ryzyka związanych ze zmianami w polityce handlowej Stanów Zjednoczonych, które próbuje przeprowadzić Donald Trump. Jeszcze w ubiegłym tygodniu większość uwagi media poświęcały zantagonizowaniu całego G7 przez amerykańskiego prezydenta, który wbrew zdrowemu rozsądkowi stosuje te same groźby wobec państw, które mają z USA neutralny bilans handlowy (Kanada) i skrajnie wysoką nadwyżkę (Niemcy).  W tym na pierwszy plan powróciły Chiny, które wymieniają się...
http://archiwum.parkiet.com/artykul/800029_Wojna_handlowa_z_technologia_w_tle.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

Rekordowa transakcja MCI
Spółkę Dotpay/eCard fundusz sprzedał cyfrowemu liderowi płatności na rynkach nordyckich — firmie Nets. Fundusz MCI oraz Saltus TUW podpisali we wtorek umowę sprzedaży firmy Dotpay/eCard, jednego z polskich liderów rynku e-płatności. Kupującym jest cyfrowy lider elektronicznych płatności w krajach skandynawskich — Nets.
https://www.pb.pl/rekordowa-transakcja-mci-932547 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common