Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Kazimierz Dolny będzie smart city

Marta Rzeźnicka 11-06-2018, ostatnia aktualizacja 11-06-2018 15:45

T-Mobile Polska poinformował dziś, że w Kazimierzu Dolnym, zrealizuje pierwszy w Polsce kompleksowy projekt smart city. W tym celu Andreas Maierhofer, prezes telekomu i Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego podpisali porozumienie stanowiące pierwszy etap realizacji projektu.

- Już w przyszłym roku zaoferujemy miastu, jego mieszkańcom i odwiedzającymi go turystom 12 usług z zakresu Smart City, na które złoży się blisko 700 instalacji - zapowiada Andreas Maierhofer.

- Kazimierz Dolny to 4000 mieszkańców i ponad 1 milion turystów odwiedzających nasze miasto każdego roku. Dzięki współpracy z T-Mobile uzyskamy narzędzia, które pozwolą na lepsze zarzadzanie miastem, podniosą jakość życia mieszkańców, przyniosą ułatwienia dla turystów a także pozwolą na oszczędności w budżecie – zapowiada zaś Andrzej Pisula.

Jak podał operator, w ramach zawartego porozumienia rozwijane będą projekty z zakresu:

*  inteligentnego oświetlenia ulicznego, parkingów, przystanków autobusowych, totemów i ławek miejskich (ponad 500 instalacji)

* monitoringu miejskiego (ponad 40 kamer)

* miejskich rowerów i pojazdów elektrycznych (ponad 60 rowerów i pojazdów)

* ładowania pojazdów elektrycznych (3 stacje)

* sieci Wi-Fi hot spot. (ponad 40 punktów)

* monitoringu  jakości powietrza (2 stacje monitoringu).

Zgodnie z informacją przekazaną przez T-Mobile Polska, dodatkowo projekt zakłada zintegrowanie z systemem Smart City aplikacji miejskiej dla turystów i użytkowników instalacji oraz przygotowanie panelu administracyjnego dla władz lokalnych, integrującego informacje statystyczne z działania poszczególnych rozwiązań.

T-Mobile wykona również szereg analiz z zakresu Big Data, które mogą pomóc podejmować decyzję w zakresie zadań inwestycyjnych, czy promocyjnych miasta.

Tekst będzie aktualizowany.

Przeczytaj więcej o:  operatorzy , smart city , T-Mobile Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common