Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange rozpoczął komercyjny pilotaż technologii LTE-M

Marta Rzeźnicka 08-06-2018, ostatnia aktualizacja 08-06-2018 14:20

W Warszawie, Gliwicach, Mysłowicach i Tarnowie ruszył pilotaż komercyjnego wykorzystania technologii LTE-M, pozwalającej budować Internet Rzeczy (IoT) w oparciu o sieć 4G - poinformował dziś Orange Polska.

LTE-M to jedna z głównych technologii transmisji danych na potrzeby masowej obsługi urządzeń IoT, wybrana przez Grupę Orange do komercyjnego wdrożenia. Rozwiązanie działa na sieci 4G, ale - jak podkreśla operator - spełnia  wszystkie wymagania stawiane przed siecią 5G.

Do zalet LTE-M telekom zalicza bardzo dużą liczbę urządzeń w ramach pojedynczej stacji bazowej, minimalne zużycie prądu, a co za tym idzie - większą żywotność urządzenia - a także kontakt urządzeń w trudnych warunkach – piwnicach, studzienkach itp.

Technologia pozwala m.in. obsługę urządzeń w roamingu, monitoring w czasie rzeczywistym, czy wykorzystanie transmisji głosu poprzez VoLTE.

Według Orange, w porównaniu z innymi technologiami IoT, LTE-M ma większy potencjał rozwojowy.

- Otwieramy dla Orange Polska nowy rynek, który w nadchodzących latach może się okazać bardzo dochodowy. Doskonalimy i rozwijamy naszą sieć, aby sprostała dynamicznym zmianom technologicznym i rosnącym wymaganiom klientów – mówi cytowany w komunikacie Maciej Zengel, dyrektor strategii sieci i infrastruktury mobilnej w Orange Polska.

Telekom zaprosił do współpracy małe i średnie firmy, w tym start-upy realizujące projekty typu "smart" (od smart city do smart health itd.).

Podaje, że w ramach współpracy umożliwi im testy rozwiązań opartych o inne technologie dostępowe oraz odda do dyspozycji ekspertów, systemy, technologie i laboratoria Orange wspierające tworzenie nowych rozwiązań.

Startupy zostaną zaproszone do akceleracji w ramach Programu Orange FAB.

 

Przeczytaj więcej o:  Internet rzeczy , LTE , LTE-M , Orange Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common