Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Ustawa o cyberbezpieczeństwie zahaczy o operatorów. Przez rozporządzenie

Urszula Zielińska 05-06-2018, ostatnia aktualizacja 05-06-2018 14:28

Dziś w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie tzw. Ustawy o cyberbezpieczeństwie, implementującej do porządku prawnego w Polsce unijną dyrektywę NIS (Network and Information Systems Directive). Przypisuje ona odpowiedzialność za cyberbezpieczeństwo różnych obszarów państwa odpowiednim instytucjom.

Jak poinformował Karol Okoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, choć dyrektywa nie dotyczy operatorów telekomunikacyjnych (mają osobne regulacje), to jednak resort cyfryzacji przygotuje rozporządzenie związane z nowym aktem prawnym, do którego telekomy będą musiały się zastosować.

Jak mówił Okoński, będzie to rozporządzenie precyzujące sposób komunikacji z ministerstwem cyfryzacji, definicje incydentów i określające kary za ich niezgłaszanie. - Mam nadzieję, że to uszczelni system - powiedział Karol Okoński, nie podając wysokości ewentualnych kar.

 

 

Przeczytaj więcej o:  CERT Orange Polska , cyberbezpieczeństwo , Orange Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common