Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 4 czerwca

04-06-2018, ostatnia aktualizacja 04-06-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Technologia przyspieszy wzrost wydajności. Albo i nie
Jednym z większych nierozstrzygniętych zagadnień ekonomistów przez ostatnią dekadę jest powolny wzrost produktywności. Prześladuje to wiele rozwiniętych gospodarek świata i jest faktem mimo wielkiego postępu technologicznego, którym radują nas – lub straszą, według upodobań – różne firmy i agencje medialne. Tym z nas, których pracę wspiera maszyna, postęp technologiczny wydaje się wręcz namacalny. A wydajność jak nie rosła za szybko, tak nadal nie rośnie. Teorie są trzy. Pierwsza każe poczekać.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/1127705,czy-technologia-przyspieszy-wzrost-wydajnosci.html (dostęp płatny)

Nauczyć się na cudzych błędach

Twórca platformy Yanosik zaczynał swoją przygodę biznesową wcześnie. Postawił na społecznościówki, zanim stało się to powszechne Adam Tychmanowicz pierwsze pieniądze zarobił samodzielnie już jako kilkulatek. Gdy zabrakło mu pieniędzy na naprasowankę na koszulkę, nazbierał bzu, który sprzedał na peronie pobliskiego dworca kolejowego. Jak powstał jego pierwszy „biznes”? – Ja miałem kwiaty, kolega miał wiaderko, więc założyliśmy pierwszą spółkę – opowiada. Z wykształcenia jest ekonomistą – kończył specjalność finanse i rachunkowość przedsiębiorstw na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Po studiach zaczęła się praca w banku, która – jak wspomina dzisiejszy prezes spółki Neptis – była jednym z najważniejszych doświadczeń zawodowych. – Pracowałem tam cztery lata. Podpatrywałem, jak ludzie robią biznes, patrzyłem, co się udaje, a co nie – tłumaczy. – Największym błędem była pycha. Przedsiębiorcy nie doceniali siły konkurencji albo w ogóle jej nie zauważali – dodaje.
https://edgp.gazetaprawna.pl/grzbiet/5803/dziennik-gazeta-prawna.html#page/14 (dostęp płatny)

Bezpieczeństwo danych pacjentów zawsze na pierwszym miejscu
Chcemy, żeby wizyta lekarska składała się z 1 proc. niezbędnej biurokracji i 99 proc. leczenia. Tego oczekują i lekarze, i pacjenci, więc minister zdrowia musi się w te oczekiwania wsłuchać – mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.
https://edgp.gazetaprawna.pl/artykuly/666687,bezpieczenstwo-danych-pacjentow-zawsze-na-pierwszym-miejscu.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common