Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Gartner widzi rosnący rynek smartfonów w I kw. 2018 r.

Marta Rzeźnicka 31-05-2018, ostatnia aktualizacja 31-05-2018 14:43

Po tym jak szacunki dla rynku smartfonów na świecie w I kwartale 2018 r. przedstawiły firmy IDC, GfK, czy CounterPoint Research, zrobił to także Gartner.

Wynik jest inny niż u konkurencji. Zdaniem Gartnera, na świecie sprzedało się w tym czasie więcej inteligentnych telefonów niż rok wcześniej, co oznacza, że po czwartym kwartale 2017 r., który przyniósł spadek, rynek ten wraca na ścieżkę wzrostu.

Amerykańska firma analityczna podaje, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy na rynku pojawiło się 383,5 mln nowych smartfonów, czyli o 5 mln (1,3 proc.) więcej niż przed rokiem. Warto zwrócić uwagę, że dane, którymi się bywają wyższe niż te opublikowane przez samych dostawców. Tak jest na przykład w przypadku Apple, który w sprawozdaniu giełdowym informował o 52,2 mln sprzedanych iPhone'ach. Tymczasem w zestawieniu badawczej firmy widzimy wynik wyższy.

Gartner optymistyczniej patrzy też na wyniki pozostałych producentów.

Źródło: Gartner, wł.

Przeczytaj więcej o:  dane o rynku smartfonów , gartner , smartfony

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common