Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Od czerwca nowa dyrektor departamentu prawnego UKE

Marta Rzeźnicka 30-05-2018, ostatnia aktualizacja 30-05-2018 13:51

Od 1 czerwca dyrektorem Departamentu Prawnego Urzędu Komunikacji Elektronicznej zostanie Iwona Różyk-Rozbicka, dotychczasowy zastępca dyrektora w tym departamencie - podał UKE.

Obecnie departament ma dwie wicedyrektorki. Drugą jest Magdalena Głowicka.

Różyk-Rozbicka dołączyła do zespołu UKE 1 stycznia 2017 r. Wcześniej pracowała w kancelariach prawnych GWW, Dentons, Łabudzka Legal i SMM Legal.

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stosunków Międzynarodowych w SGH, a także stypendystką Wydziału Ekonomii i Nauk Społecznych w Abo Akademii w Finlandii. Ukończyła podyplomowe studia Ochrony Konkurencji i Regulacji w Sektorach Infrastrukturalnych. Jest też laureatką nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za pracę magisterską z dziedziny prawa własności przemysłowej.

Jako radca prawny obsługiwała kluczowe dla rynku telekomunikacyjnego projekty: częstotliwości 900 MHz, 1800 MHz i 800/2600 MHz, kanalizacji kablowej ROI, MTR, roamingu krajowego i interconnect MNO/MVNO.

W UKE odpowiadała za strategiczne projekty prawne, w tym spory na arenie międzynarodowej. Do głównych zadań nowego dyrektora będzie należało nadzorowanie zgodności działań UKE z prawem oraz monitorowanie postępowań przed sądami administracyjnymi, sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym.

Dyrektor Różyk-Rozbicka będzie w dalszym ciągu raportować bezpośrednio do prezesa UKE Marcina Cichego.

Przeczytaj więcej o:  Iwona Różyk-Rozbicka , Marcin Cichy , telekomunikacja , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common