Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 30 maja

30-05-2018, ostatnia aktualizacja 30-05-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

RODO: "Perły Samorządu" uczą się od najlepszych
Najgorętszym tematem ostatnich dni jest wprowadzenie RODO. Od 25 maja trzeba je obowiązkowo stosować także w administracji. Podczas organizowanego przez "DGP" kongresu "Perły Samorządu" który odbywał się w Gdyni w dniach 17-18 maja, nie mogło więc zabraknąć i tego tematu. Relacja ze spotkania z dr Maciejem Kaweckim dyrektorem departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.
S. C4-C5

Inspektor ochrony danych nie może być pozostawiony sam sobie
Powołanie IDO nie rozwiąże wszystkich problemów dotyczących ochrony danych osobowych. Konieczne jest opracowanie regulaminu określającego relacje inspektora zarówno z innymi osobami w urzędzie, jak i formę ich współuczestnictwa w wykonywaniu zadań.
S. C6

Gazeta Wyborcza

Bezpieczeństwo aplikacji oraz gier. Jakie dane zostawiają użytkownicy?
Wiele gier i aplikacji posiada stosowne ograniczenia wiekowe. Nic zatem dziwnego, że najważniejszą informacją dla wydawców jest wiek użytkownika. Ale nie brakuje w nich również kart kredytowych. Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) nie dotyczy wyłącznie wielkich firm i korporacji, ani tym bardziej sektorów finansowych i gospodarczych. Z RODO musi się mierzyć każda branża, również gier wideo.  Pamiętajmy, że ta kojarzona głównie z oprogramowaniem komputerowym, czy konsolowym zawiera w sobie aplikacje na smartfony, czy gry sieciowe.
S. 13

Parkiet

11 bit studios, PlayWay: Premiery pod lupą
Notowania 11 bit studios i PlayWaya we wtorek świeciły na czerwono. Czuć było dużą nerwowość w związku z grami, które tego dnia trafiły na rynek. Chodzi o „Moonlightera" 11 bit studios i „Agony" PlayWaya. Jak wypadły premiery? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, zważywszy na fakt, że sprzedaż obu gier ruszyła dopiero popołudniu. W przypadku „Moonlightera" była to godz. 15. Po niespełna godzinie gra zajmowała szóste miejsce na liście globalnych bestsellerów na platformie Steam. Można było również zapoznać się z recenzjami, których wydźwięk jest pozytywny.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799751_11_bit_studios_PlayWay:_Premiery_pod_lupa.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common