Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Cyfrowy Polsat nie zamierza wypłacić w tym roku dywidendy

Urszula Zielińska 29-05-2018, ostatnia aktualizacja 29-05-2018 22:36

Grupa Cyfrowy Polsat, która w tym roku jest aktywna na polu fuzji i przejęć (zakończyła  wezwanie na akcje Netii, uzgodniła warunki przejęcia Eleven Sports Network w Polsce) poinformowała dziś, że zarząd podjął decyzję, aby nie wypłacać w tym roku dywidendy. Z propozycją tą zgodziła się już rada nadzorcza. Jeśli mniejszościowi akcjonariusze nie zdołają przekonać do zmiany decyzji założyciela - Zygmunta Solorza - to około 606 mln zł zasili kapitał zapasowy Cyfrowego Polsatu.

Grupa tłumaczy decyzję "strategicznymi inwestycjami" przeprowadzonymi w ubiegłym i tym roku. Mają one - jak czytamy w komunikacie - zapewnić kontynuację rozwoju grupy kapitałowej w długim okresie.

Brak dywidendy pozwoli - tłumaczy zarząd - ograniczyć poziom zadłużenia grupy zgodnie z nadrzędnym celem strategicznym, przewidującym jak najszybsze obniżenie wskaźnika dług netto do EBITDA poniżej 1,75.

Jednocześnie grupa podtrzymała politykę dywidendową z 2016 r., zgodnie z którą wypłata może wynosić od 200 mln zł do 100 proc. zysku netto z poprzedniego roku w zależności od wyżej wymienionego wskaźnika.

Biura maklerskie spodziewały się, że w tym roku Cyfrowy Polsat - podobnie jak w ubiegłym - podzieli się zyskiem z inwestorami. Większość sądziła, że wypłata będzie podobna jak w 2017 r., gdy wyniosła 0,32 zł na akcję.

Oczekiwania te nie uwzględniały zakupu Eleven Sports, którym grupa Solorza zaskoczyła rynek.

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , dywidenda , Eleven Sports , Plus

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common