Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Oferta Cyfrowego Polsatu pogodzi zwaśnionych akcjonariuszy Netii?

Urszula Zielińska 29-05-2018, ostatnia aktualizacja 29-05-2018 15:28

Inwestorzy, którzy odpowiedzieli na wezwanie na akcji Netii ogłoszone przez Cyfrowy Polsat i Zygmunta Solorza przesyłają do spółki kolejne komunikaty o tym, że zmniejszyli zaangażowanie w jej akcje. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest jednak godne wzmianki, że na wezwanie odpowiedział także Sisu Capital, czyli fundusz będący w sporze z grupą Mennicy Polskiej i FIP 11 FIZ AN kojarzonym ze Zbigniewem Jakubasem.

To może być znak, że zmiany właścicielskie w Netii zakończą sądowy proces, który Sisu wytoczyło spółce Mennica Polska Spółka Akcyjna Tower i FIZAN-owi. Przypomnijmy, że Sisu uważało, iż wskazane podmioty działały w porozumieniu nabywając akcje Netii w 2014 r. i powinny były ogłosić wezwanie.

Mennica przekonywała od początku, że pozew jest bezpodstawny. Jej przedstawiciele podawali, że tłem sporu były oczekiwania cenowe Sisu, który miał domagać się za akcję telekomu ponad 6 zł. Mennica Polska kupowała zaś papiery od inwestorów giełdowych po około 5,4 zł.

Mennica sprzedała Cyfrowemu Polsatowi akcje Netii jeszcze w grudniu ub.r.. W sprawozdaniu rocznym poinformowała, że w związku z tym złożyła wniosek o oddalenie w całości roszczenia względem spółki.

Udziałowcy Netii odpowiadający na wezwanie dostali po 5,77 zł za walor. Przez ostatnie trzy lata otrzymywali także od spółki dywidendę.

Jak pisaliśmy, komunikaty płynące telekomu świadczą o tym, że zapisy w odpowiedzi na ofertę Cyfrowego Polsatu zredukowano o około połowę.

Sisu sprzedało około 53 proc. walorów, które posiadało za około 107 mln zł. Obecnie ma poniżej 5 proc. walorów i głosów na walnym zgromadzeniu stacjonarnego telekomu.

Poniżej tego progu (do poziomu 3,81 proc. kapitału) zeszły także fundusze z grupy Nationale-Nederlanden.

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , Mennica Polska , NETIA , Sisu , Zbigniew Jakubas

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common