Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 29 maja

29-05-2018, ostatnia aktualizacja 29-05-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

RODO sprawiło, że szkolny monitoring (chwilowo) stał się nielegalny
Samorządowcy obawiają się, że znajdą się nadgorliwi rodzice, którzy wykorzystają zmianę przepisów i doprowadzą do wyłączenia kamer.
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1126826,rodo-a-monitoring-w-szkole.html (dostęp płatny)

Rząd będzie łowił innowacyjne pomysły. Rusza projekt GovTech
Siedem ministerstw angażuje się w projekt GovTech. Państwo chce w ten sposób zachęcić innowatorów do zmierzenia się z wyzwaniami administracji publicznej – wynika z informacji DGP Zachęcony efektami projektu MinFinTech premier Mateusz Morawiecki zamierza rozciągnąć projekt na cały rząd. Resort finansów skorzystał niedawno z pomocy programistów w uszczelnienia systemu podatkowego. Najlepsi eksperci IT wyłonieni w konkursie znaleźli zatrudnienie w MF i przygotowują rozwiązania informatyczne mające na celu walkę z oszustami podatkowymi.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1126850,projekt-govtech-bedzie-pomagal-w-innowacjach.html (dostęp płatny)

Rząd przeciwny skróceniu limitu emisji reklam
Pogorszenie się sytuacji finansowej nadawców, uboższa oferta programowa dla widzów, nierówne traktowanie przedsiębiorców i tragedia ekonomiczna Telewizji Polskiej. Takie zdaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego byłyby skutki przyjęcia przepisów o skróceniu czasu reklam w godzinie emisji z obecnych 12 minut do czterech. Stanowisko resortu formalne potwierdzenie nieoficjalnych doniesień DGP.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1126823,telewizja-polska-skrocenie-czasu-reklam.html (dostęp płatny)

Urząd jest gotowy do egzekwowania RODO
- Jestem jak najdalsza od tego, by cieszyć się, że wreszcie będę dysponować biczem na przedsiębiorców - mówi w wywiadzie dla DGP dr Edyta Bielak-Jomaa, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1126827,bielak-jomaa-o-egzekwowaniu-przepisow-rodo.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common