Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Sprzedaż smartfonów w Polsce. IDC: w I kw. 2018 r. Huawei wyprzedził Samsunga

Urszula Zielińska 28-05-2018, ostatnia aktualizacja 28-05-2018 09:45

Ponad 2,1 mln smartfonów, o ponad 2 proc. więcej niż w ubiegłym roku sprzedało się w Polsce w I kwartale 2018 r. - poinformowała dziś firma analityczna IDC.

Według jej wyliczeń doszło przy tym do zmiany na pozycji lidera pod względem bieżącej sprzedaży. Pierwsze miejsce z udziałem wynoszącym 32 proc. zajął Huawei wraz z marką Honor. Wyprzedził tym samym koreańską grupę Samsung, której udział wyniósł 31 proc..

Kolejne miejsca należą do Apple, Xiaomi oraz LG - podaje IDC.

Z grafiki dołączonej o informacji prasowej wynika, że amerykańska grupa Apple miała - podobnie jak przed rokiem - około 10 proc. polskiego rynku. Nie można z niej natomiast odczytać wyniku Xiaomi. Udział LG obniżył się rok do roku z około 11  proc. do około 6 proc., a Motoroli/Lenovo do około 3 proc.. z około 8 proc. rok temu.

Trzeba pamiętać, że ten rok pod względem kalendarza premier nowych urządzeń producentów jest nietypowy. Wiele firm nie wprowadziło w I kw. br. kolejnych flagowców, odwlekając premierę. Zrobił tak także Huawei.

„Huawei wprowadził na rynek atrakcyjnie wycenione smartfony z modnymi wyświetlaczami o proporcjach ekranu 18:9, co przy intensywnym wsparciu marketingowym pozwoliło firmie objąć pozycję lidera. Mimo iż większość urządzeń stanowiły smartfony z serii Lite, to Huawei śmiało może konkurować także w najwyższym segmencie urządzeń o najlepszej specyfikacji" – komentuje cytowany w informacji prasowej Marek Kujda z IDC.

Przeczytaj więcej o:  huawei , IDC , samsung , smartfony

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common