Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 28 maja

28-05-2018, ostatnia aktualizacja 28-05-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Reklama na Facebooku z 20-proc. daniną
Podmiot, który kupi usługę reklamową na portalu Marka Zuckerberga, nie tylko dopłaci dodatkowo 1/5 ceny, ale jeszcze nie zaliczy wydatku do swoich kosztów podatkowych.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1126518,zobowiazania-podatkowe-facebooka-pokrywaja-polskie-firmy.html (dostęp płatny)

Nadzór finansowy znowu uderza w bitcoiny
KNF rusza z kampanią ostrzegającą przed kryptowalutami, piramidami i rynkiem forex. W sprawie walut wirtualnych chce jednak podjąć dialog z branżą. http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1126538,nadzor-finansowy-znow-uderza-w-bitcoiny.html (dostęp płatny)

Mundialowe mecze za darmo w TVP Sport. Kanał zastpi TVP Rozrywka
Na piłkarskie mistrzostwa świata publiczny nadawca udostępni swój płatny kanał sportowy w telewizji naziemnej bez opłat.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1126497,tvp-sport-mecze-mistrzostw-swiata-za-darmo.html (dostęp płatny)

RODO w przetargach
Organizatorzy publicznych przetargów i startujące w nich firmy mają nowe obowiązki wynikające z RODO – zwraca uwagę Urząd Zamówień Publicznych. Zamawiający muszą m.in. spełnić obowiązki informacyjne związane z przetwarzaniem danych osób, które pojawiają się w przetargach. Chodzi o wskazanie informacji, kto przetwarza, w jakim celu, jak długo będzie to robił. Warto je wpisać już do ogłoszeni o zamówieniu czy specyfikacji.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1126512,organizowanie-przetargow-publicznych-a-rodo.html (dostęp płatny)

Parkiet

ABC Data: Trudna walka o wyższe marże
Kurs ABC Daty od kilku tygodni utrzymuje się na stabilnym poziomie 1,8–1,9 zł. W piątek po południu spadał o niespełna 1 proc., do 1,89 zł. Dystrybutor IT podał dane za I kwartał. Jego skonsolidowane przychody rok do roku wzrosły o 5 proc., do ponad 1 mld zł, zysk brutto ze sprzedaży przekroczył 60 mln zł, a zysk netto wyniósł 2,3 mln zł (+60 proc.) Z kolei dług netto na koniec marca był rzędu 113 mln zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799689_ABC_Data:_Trudna_walka_o_wyzsze_marze.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common