Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nexera zapłaci Orange Polska ponad 100 mln zł za dostęp do infrastruktury

Marta Rzeźnicka 26-05-2018, ostatnia aktualizacja 26-05-2018 20:18

Orange Polska poinformował, że Nexera, joint venture funduszu Infracapital i Nokii i jeden z największych beneficjentów internetowych konkursów na dotacje unijne z programu Polska Cyfrowa, wydzierżawi od niego sieć.

Firmy podpisały umowę hurtową o współpracy w zakresie dzierżawy infrastruktury telekomunikacyjnej, której przewidywana wartość przekracza 100 mln zł.

"Długoterminowa umowa pomiędzy firmami określa warunki wykorzystania infrastruktury Orange Polska przez Nexerę dla transmisji danych oraz dla słupów telekomunikacyjnych" - poinformował Orange.

Jak podkreśla cytowany w komunikacie David Leverett, członek zarządu ds. planowania i budowy sieci w Nexerze, to początek wieloletniej współpracy.

Nexera chce być hurtowym operatorem światłowodowej sieci dostępowej.

Przeczytaj więcej o:  Nexera , Orange , POPC

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common