Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Plus wprowadził dodatkowe opłaty za roaming w UE

Marta Rzeźnicka 27-05-2018, ostatnia aktualizacja 27-05-2018 19:44

Polkomtel, operator sieci Plus 25 maja wprowadził dodatkowe opłaty za usługi w roamingu w Unii Europejskiej. Operator długo zwlekał z tą decyzją. Zgodę na dopłaty dostał od Urzędu Komunikacji Elektronicznej jako pierwszy jeszcze w 2017 roku.

Na razie dodatkowo za usługi płaci abonenci, którzy podpisali umowy i aneksy po 25 maja.

"Abonentom, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 25 maja 2018 roku, na mocy decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektroniczne, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty za korzystanie usług z roamingu w UE. Opłaty będą naliczane gdy w ciągu 30 dni będą więcej czasu przebywać w UE lub więcej korzystać z usług w UE niż w Polsce" - podaje sieć Plus na stronie internetowej.

Według operatora, dodatkowe opłaty będą wynosić:

* 0,07 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,

* 0,05 zł za minutę odebranego połączenia głosowego,

* 4,66 zł za każdy GB transmisji danych.

To oznacza, że telekom zdecydował się wprowadzić dodatkowe opłaty w wymiarze maksymalnym wskazanym w decyzji UKE.

Nowy regulamin dla abonentów, można znaleźć tutaj. Dla klientów taryf MIX regulamin jest tutaj.

Telekom na razie podał informacji o zmianach, jakie czekają użytowników telefonii na kartę. Według GSMOnline powyższe dopłaty zaczną ich dotyczyć od 29 czerwca.

Operator zaproponuje użytkownikom pakiety, po wykorzystaniu których pobierze dodatkowe opłaty. Według GSMOnline, klienci korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE. Osoby, które mają pakiety na transmisję danych z tzw. lejkiem (z okresem ważności 30 dni) otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w roamingu UE, chyba, że krajowy pakiet jest mniejszy. Wówczas pakiet przysługujący w roamingu będzie miał taką samą wielkość.

 

Przeczytaj więcej o:  Plus , Polkomtel , RLAH , roaming

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common