Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wierzyciele Hawe Telekom nie mają nad czym głosować? [nowe]

Urszula Zielińska 23-05-2018, ostatnia aktualizacja 23-05-2018 09:11

Jeśli termin się nie zmieni, a wiele wskazuje na to, że jednak do zmian dojdzie, to jeszcze tylko trzy dni (do 25 maja) potrwa głosowanie wierzycieli Hawe Telekom, spółki w restrukturyzacji, zależnej od giełdowego Mediatela (grupa Hawe).

Wierzyciele mogą się wypowiedzieć – przynajmniej teoretycznie – na temat propozycji spłaty długu przez właściciela światłowodowej sieci, przygotowanej przez zarząd. Teoretycznie, bo według Agencji Rozwoju Przemysłu, głównego wierzyciela spółki, poprawione propozycje nie zostały rozesłane do zainteresowanych i nie jest jasne, czy sąd podda je pod głosowanie.

Zanim zarząd Hawe Telekom zaproponował zmiany, wierzyciele mieli do dyspozycji dwie propozycje: zarządu (zachowującą działanie firmy w mocy) oraz rady wierzycieli (przewidującą sprzedaż przedsiębiorstwa inwestorowi).

Ta ostatnia jednak - uchwałą z 16 maja - cofnęła swoje propozycje. Z naszych informacji wynika, że ARP została przegłosowana przez innych członków rady, po tym jak sąd zmienił liczebność tego ciała. Agencja nie przyznaje tego jednak wprost. Podaje, że nie głosowała za wycofaniem propozycji.

– O wycofanie propozycji układowych złożonych przez radę wierzycieli w 2016 r. zawnioskowali członkowie powołani do składu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, a także kurator obligatariuszy (reprezentuje m.in. interes tych samych podmiotów). Ich wniosek uzyskał poparcie odpowiedniej dla podjęcia uchwały większości głosów – przekazała nam Ilona Kachniarz, rzeczniczka ARP.

Przypomniała też, że – jak podał Mediatel w komunikacie – uchwała rady nie jest jeszcze prawomocna, a sędzia komisarz w terminie dwóch tygodni ma możliwość jej uchylenia z urzędu, jeśli jest sprzeczna z prawem lub narusza interes wierzycieli.

Wniosek o cofnięcie propozycji rady złożyli wierzyciele po zapoznaniu się z opinią zarządcy, wskazującą, że propozycje naruszają prawo. Zarządca oparł się zaś na opinii, którą zamówił u profesora Uniwersytetu Opolskiego Rafała Adamusa. Zgłosił on kilka zastrzeżeń do propozycji rady, oceniając ostatecznie, iż „przyjęcie przez wierzycieli propozycji układowych w kształcie zaproponowanym przez radę wierzycieli rodzi poważne ryzyko odmowy zatwierdzenia układu".

Według Pawła Paluchowskiego, prezesa Hawe Telekom wierzyciele mogą oddawać głosy na jedną z przedstawionych im pierwotnie propozycji.

- W momencie uprawomocnienia się uchwały Rady Wierzycieli dotyczącej wycofania wadliwych pod kątem prawnych propozycji układowych wszystkie głosy oddane na te propozycje zostaną uznane jako „nie oddane". Należy również zwrócić uwagę , że obecne propozycje spółki są nie tylko prawidłowe pod katem prawnym ale w przeciwieństwie do propozycji układowych Rady Wierzycieli dają 100-procentowe zaspokojenie wierzycielom - brzmi komentarz Pawła Paluchowskiego, przekazany nam we wtorek wieczorem.

Przeczytaj więcej o:  arp , hawe , hawe telekom

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common