Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 21 maja

21-05-2018, ostatnia aktualizacja 21-05-2018 07:30

 

Parkiet

 

Maxcom: Prognozy producenta telefonów w dół

O 2,18 proc. rósł w piątek kurs akcji Maxcomu, producenta telefonów komórkowych, mimo że drugi raz od debiutu na GPW obniżył prognozy wyników. W czwartek, już po zamknięciu giełdowej sesji, firma podała, że w tym roku zamiast prawie 210 mln zł wypracuje 156 mln zł przychodów, zamiast prawie 23 mln zł EBITDA –15,7 mln zł, a zamiast 22 mln zł – około 12,5 mln zł zysku netto.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799490_Maxcom:_Prognozy_producenta_telefonow_w_dol.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

Orange chce mieć Orange Bank
Małżeństwo operatora z mBankiem przechodzi kryzys i jeszcze w tym roku może się zakończyć. Orange w nowej strategii dla usług finansowych zakłada budowę banku. Małżeństwo zawarto w pośpiechu, bo poprzedni konkurent do ręki Orange Polska, Raiffeisen Polbank, wycofał się z konkurów w ostatnim momencie — jego wiedeńska matka nie dała zgody na związek. W miejsce konkurenta szybko wskoczył mBank i w kilka tygodni spisał intercyzę z telekomem. Był to mariaż z rozsądku, choć na początku dużo w tym było wzajemnej ekscytacji i oczekiwań co do konsumpcji i owoców związku.
https://www.pb.pl/orange-chce-miec-orange-bank-929935 (dostęp płatny)

Asseco zagościło w Oriencie

Informatyczna grupa wdrożyła system w wietnamskim Orient Commercial Banku, zyskując kolejną, cenną referencję na zagranicznym rynku. Asseco Central Europe z udziałem ekspertów z Polski, Słowacji, Czech i Wietnamu, wdrożyło swój system do obsługibankowości internetowej i mobilnej Asseco Customer Banking Platform w jednym z największych wietnamskich banków — Orient Commercial Banku. Okres od pierwszej analizy do produkcyjnego uruchomienia systemu trwał dziewięć miesięcy.
https://www.pb.pl/asseco-zagoscilo-w-oriencie-929937 (dostęp płatny)

Internet, czyli elektryczność XXI wieku
Jeśli większości obszaru kraju nie pokryjemy szerokopasmowymi łączami, możemy zapomnieć o udziale w światowej rewolucji przemysłowej 4.0. Na razie do stacjonarnej sieci chcemy podłączyć wszystkie szkoły. O ile w sieciach radiowych jesteśmy jednym z liderów, budowa sieci światłowodowych jest wciąż największą bolączka naszego kraju w obszarze telekomunikacji — przyznali uczestnicy dyskusji na temat szerokopasmowego internetu. A takie stacjonarne sieci, oparte o światłowody, są nam niezbędne. Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do sieci radiowych, mogą mieć większą przepustowość danych, i nie są wrażliwe na zmiany atmosferyczne.  (partnerem materiału był NASK).
https://www.pb.pl/internet-czyli-elektrycznosc-xxi-wieku-929920 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common