Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange: 18 czerwca dopłaty do roamingu UE dla użytkowników pre-paid

Urszula Zielińska 17-05-2018, ostatnia aktualizacja 17-05-2018 22:39

- Od 18 czerwca użytkownikom taryf na kartę Orange i nju, korzystającym z usług roamingowych na terenie UE, do ceny połączenia czy transmisji danych „jak w kraju" doliczona będzie symboliczna opłata dodatkowa - poinformował Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska na korporacyjnym blogu.

- Wyniesie ona 5 gr za minutę połączenia wykonanego, 2 gr za minutę połączenia odebranego, 1 gr za wysłany SMS oraz niecały grosz za MMS lub megabajt transmisji danych - podał.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał zgodę Orange Polska na pobieranie dodatkowych opłat za usługi w roamingu UE 16 kwietnia.

Wcześniej zgodę taką uzyskało kilkunastu operatorów, w tym Polkomtel (operator sieci Plus) oraz P4 (Play). Do tej pory jedyną dużą siecią, która zastosowała dopłaty był Play.

W I kwartale br. strata Orange Polska na roamingu w UE wyniosła 15 mln zł.

Przeczytaj więcej o:  dopłaty do roamingu w Orange , Orange Polska , roaming

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common